18 Ocak 2018 Perşembe

Tetra

08 Aralık 2018 tarihinde Gülümser Yılmaz tarafından bana getirildi. Annelerini 17 gümlük iken kamyon ezen altı tane karantinada bebeğim ve diğer baktığım canların sayısı fazla iken, yeni gelen bu cana bakmam neredeyse imkansızdı ama görünce dayanamadım.
Geçici olarak almıştım, üç ay bakmak zorunda kaldım. Ameliyat için son kararı vermeden önce Büyükşehir başta olmak üzere tüm belediyeler ile görüştüm. Bu ameliyatı yapamayacaklarını öğrendim. Burdur Veterinerlik Fakültesi ile görüştüm ancak oraya götürme imkanım olmadığından özel klinikte ameliyat edilmesine karar verdim. Tüm masrafları alnımın teri ile ödenmiştir.

Geldiğinde felç gibi olmasının sebebi sağ kalça da daha önceden çıkmış ve yanlış kaynamış. Sol kalçası için Işıklar Veteriner Kliniğinde Hüseyin Bey tarafından ameliyatı gerçekleştirilecek. Aynı anda iki bacağından ameliyatı kaldıramayacak kadar güçsüz bir bünyesi vardı. Ameliyat öncesi yoğun beslenme, vitamin takviyesi ve bağışıklık güçlendirici ile toparlamaya çalıştık. Her gün ilik kaynatıp içirdim.

Bakımı zor bir köpekti çünkü ağrısı çok ve travma yaşamış çevresinde kuş bile hareket etse hemen bağırıyordu. 18 Ocak 2018 tarihinde başarılı bir ameliyat sonrasında hiç yere basamadığı ayağını kullanabilir hale geldi. Bacağının düzelmesinden sonra bir de kısırlaştırdım. Dört ayağını kullanabilir şekilde 14 Mart 2018 tarihinde teslim ettim.

Pakoder Yönetim Kurulu Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.