16 Ocak 2018 Salı

Yerel Hayvan Koruma Görevlileri


5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 17. Maddesi gereği “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” 22 Kasım 2017 tarihinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenmiştir.


Eğitimde Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü - Antalya Şube Müdürlüğü personellerince 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği, Av ve Yaban Hayvanları Satış Ruhsatlandırılması ve CITES hakkında, Antalya Büyükşehir Belediyesi personellerince ise Hayvan Bakımı ve Sağlığı hakkında eğitim verilmiştir. Ayrıca Yerel Hayvan Koruma Görevlisi adayları, yerel yönetimler ile birlikte Antalya’nın mahalle ve sokaklarındaki sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların beslenmesi ve sağlıkları ile ilgili işbirliği çalışmaları konusunda bilgilendirilmiştir.

26 kişilik katılımcı grubunda eğitimde başarılı olanlar ve bunlardan faaliyette bulunmasında sakınca olmayanlar, yapılacak olan ilk İl Hayvanları Koruma Kurulu’nda kimlikleri onaylanarak 1 yıllık görevlerine başlayacaklardır.

 Yerel Hayvan Koruma Görevlileri kimlik kartlarını Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Antalya Şubesinden alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.