24 Şubat 2018 Cumartesi

Nezih Erkan / Bolu

 Mehmet Nezih Erkan, Bolu'nun güneşidir. Her gün yaptığı sokak beslemeleri ile canlar yolunu dört gözle bekler. Duyarlı davranışı ile hem sokaktaki canları hem de bizlerin içini ısıtır. Herkese güzel örnek olacak nitelikteki beslemelerine daha çok hayvanseverin eşlik etmesini yürekten diliyoruz. Dünyamızın güzelleşmesi, sokak patilerinin doyması ve insani sorumluluklarımızı yerine getirmek için çoğalmak zorundayız.

Bolu'da, 8 yıl önce evine aldığı köpekle başlayan hayvan duyarlılığını sokak hayvanlarına yönelten 59 yaşındaki Mehmet Nezih Erkan, her sabah gün doğmadan çıktığı sokaklarda onlarca kedi ve köpeği besliyor.
Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'den (SEDAŞ) emekli olduktan sonra kendisini doğaya adayan Erkan, bulduğu her fırsatta doğanın ve çevrenin kirlenmemesi adına çalışmalar yapmasının yanı sıra canlıların yaşama tutunması için çabalıyor.
Bir veterinerin kapısında bulduğu köpeği evine alarak beslemesi ile başlayan hayvan sevgisi zaman içerisinde artan Erkan, Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı'ndan aldığı başka bir köpek ile evinde beslediği hayvan sayısını çoğalttı.
Sokakta gördüğü hayvanlara yiyecek ve su verirken zamanla sokak hayvanlarının daha çok desteğe ihtiyaç duyduğunu düşünen Erkan, bunu görev haline getirdi.
Her sabah güneş doğmadan Tabaklar Mahallesi Şenel Sokak'taki evinin önünden başlayarak, her gittiği durakta yolunu gözleyen kedi ve köpekler tarafından karşılanan Erkan, yaklaşık 35-40 sokak hayvanına mama, poğaça, et ve su veriyor. Erkan, sokak hayvanlarına bakmayı ömrü yettiğince sürdürmeyi düşünüyor.

Zafer Göder'in yapmış olduğu haberin devamını okumak için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.