9 Mart 2018 Cuma

Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Olmak İçin İstenilen Belgeler

Lütfen üşenmeyin ve başvurunuzu yapın. Yerel hayvan Koruma Görevlilerinin sayısının artması o ildeki hayvanların refahının artması demektir.


Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü olmak için Orman Su İşleri Müdürlüğüne Müracaat edilmelidir. Herkes Orman Su İşleri Müdürlüğüne başvurup 5199 Sayılı Kanununa göre, "Yerel Hayvan Koruma Görevlisi" olabilir.
Başvuru sonrasında istenilen belgeler ise;
- İki fotoğraf,
- Kimlik fotokopisi
- İkametgah belgesi
- Özel bir veterinerden alacağınız "sokak hayvanlarına bakıyor" ibareli bir belge.

Ardından seminer tarihi size bildirilecek. O gün gidip semineri dinlemeli ve imzanızı atmalısınız. Bu işlemlerin sonunda Yerel Hayvan Koruma Görevlisi kimlik Kartına sahip olabileceksiniz.

En önemli konu ise her yıl Aralık ayında, sahip olduğunuz kartın gereğini yerine getirecek hangi çalışmaları yaptığınızı bir sayfalık rapor halinde hazırlıyorsunuz. İşlem raporunuzu yine Orman Su İşleri Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekiyor. Raporu veren herkes kimlik kartını başka bir işlem yapmadan yenilemiş sayılıyor.

Antalya'da 2017 yılı Kasım ayında katıldığımız seminerin sonucunda kimlik kartımızı 2018 Mart ayında teslim aldık. Kartın arkasında da 03/03/2019 tarihine kadar geçerli olduğu yazıyor.

Yerel hayvan koruma görevlileri, hayvan koruma dernek ve vakıflarına üye ya da bu konuda faydalı hizmetler yapmış kişiler arasından il hayvan koruma kurulu tarafından bir yıl süre ile seçilir. Yerel hayvan koruma görevlileri görev anında kimlik kartlarını taşımak zorundadırlar. Yıl sonunda hayvanların korunması kapsamında olumlu faaliyetleri tespit edilen kişilerin kimlik kartları yenilenir. Yerel hayvan koruma görevlileri, hayvanların korunması kapsamında görevlerini kötüye kullanmaları durumunda belgeleri iptal edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.