31 Mayıs 2018 Perşembe

Tosbo ve Arkadaşları İçin Gel

Sevgili Yaşam, Doğa ve Hayvan Hakkı Savunucuları; Şehir karmaşasından kaçıp, doğa içinde huzurla yaşamak amacıyla geldiğimiz Döşemealtı bölgesinde, sahipli ve sokak hayvanlarının zehirlenmesi, vurulması, belediyenin yanlış uygulamaları sonucu her şikayetle aşılı, kısır, zararsız hayvanların alıştığı, bakıldığı sokağından usule aykırı şekilde alınarak dağ başına atılması, uyuşturucu iğne ile öldürülmesi olayları her geçen gün artmakta...

Gerek bölge halkı, gerek bölge dışından yerleşen halk tarafından etinden sütünden yararlanılmayan hayvanlar, “canlı” bir varlık olarak kabul edilmemekte, tilkinin, sansarın, gelinciğin yediği, boğduğu tavukların ölmesinden sokak hayvanları sorumlu tutularak, yaşam hakkı tanınmamakta, hayvanlar bölgede sıklıkla tarım ilacı ile zehirlenmekte, acı içinde ölmekte ve ilginçtir ki Ramazan ayında bu ölümler artmaktadır.

Şüphesiz ki“ Sokak Tavuğu “ diye bir kavram yoktur ancak “Sokak Hayvanı “diye bir kavram vardır ve 5199 Sayılı Yasa ile korunmaktadır. Bölgemizde bu yasa hiçe sayılmakta, sokak ve caddelerde tek bir sokak hayvanı kalmayıncaya dek baş koydukları örgütlü mücadeleye, “canlı sevmeyen“ insanlar devam etmekte ve neredeyse mücadeleleri amacına ulaşmaktadır. Biz hayvanseverler, bu sorunlarla tek başımıza mücadele etmekten yorulduk. Benim; uysal, zararsız, tavuk vb. hiçbir canlıya, insana zarar vermeyen canım köpeğim Tosbo’m da 24 Mayıs Perşembe günü sahur vakti zehirli et verilerek komşu diyemeyeceğim zat tarafından hayattan koparıldı. Tam seçim öncesi ve ölümlerin arttığı Ramazan ayında, hayvan hakları yasası, bu konuda yapılan şikayetlere verilen takipsizlik kararları, yerel yönetimlerin yanlış uygulamalarına dikkat çekmek, kamuoyu oluşturmak için 02 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 14:00'te Döşemealtı Altınkale mah 4164 sokakta buluşuyoruz, lütfen 1 saatinizi bu anlamlı etkinlik için ayırınız. Sen gelmezsen bir eksiğiz.

Onur Atakan Bozkurt

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.