7 Haziran 2018 Perşembe

Usulsüz Toplamalar

07.06.2018 tarihinde Konyaaltı Belediyesine ait olduğu öğrenilen araç ile toplanan köpeklerin akıbetini ve toplama sebebini sorduğumuzda; “bölgede küpesiz köpekler olduğu şikâyeti üzerine toplama yapıldığı ve gerekli işlemlerin tamamlanıp geri yerlerine bırakılacağı” söylendi.
Bizi ikna etmeyen bu cevabın yanı sıra toplama esnasında canların gördüğü kötü muamele de rahatsız etti. Çöp arabasına varil boşaltır gibi davranılması bizleri çok incitti.

 Yakalayabildiklerinizin en uysalları olduğunu siz de biliyorsunuz. Yabani olsalar defalarca gitseniz bile yakalayamayacağınızı da biliyorsunuz. Neden canları hırpalıyorsunuz? O yakalama çubuğu ile kaldırıp arabaya atmaya çalışırken boğulma hissi yaşatıyorsunuz? Asıl anlamak istediğimiz köpeklere neden bu kadar düşmansınız? İşte bu yüzden hayvanlarla ilgili işlerde hayvan seven insanların çalıştırılması gerekliliğini ve belediyelerin de ceza kapsamına alınması zorunluluğunu gerektiriyorsunuz. 

Çünkü biliyoruz ki hangi belediye olduğu önemli değil, her gün farklı bir belediyenin çirkin uygulamalarını görüyoruz. Sorun sadece dün toplanan sokak canları ile ilgili değil, tüm il ve ilçelerdeki canlarla ilgilidir. 

Çözüm üretiyoruz; madem belediyeler hayvanlarla ilgili işlerde başarılı olamıyor ve sürekli toplum vicdanını kanatıyor, bu iş belediyelerden alınıp ceza kapsamına dahil olan başka bir kuruma verilmeli. Canımızı bu kadar yaktığınız yetti artık, çözüm istiyoruz, geçiştirilen bir konu olarak kalmasını istemiyoruz. Olayın takipçisiyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.