6 Temmuz 2018 Cuma

2018 Yılı 6 Aylık Çalışma Raporu

Antalya Pati Koruma Derneği / Pakoder 01 Ocak - 01 Temmuz 2018 Çalışma Raporu


1- Anasınıfı öğrencileri için terapi sınıfları oluşturuldu. Hayvan figürleri ile kedi ya da köpek gördüğünde ne yapması gerektiği, yediği yemeğin artanını çöpe atmayıp sokaktaki hayvanlara nasıl verebileceği öğretildi. Çalışmalar devam edecek.

2- Muratpaşa Çevre Festivaline katıldık. Festival boyunca dağıttığımız tüm hediyeler “size sokak hayvanlarının hediyesidir, tek istedikleri kapınızın önüne su ve yiyecek bırakmanızdır” denilerek verildi. Asla satış yapılmadı.

3- Kulübe yapımı ve yemek pişirme etkinlikleri düzenledik, ihtiyaç olan yerlere dağıttık. Etkinliklere ailesinin yanında gelen çocuklara Anasınıfı öğretmenlerimiz tarafından eğlenerek öğrenme tekniği ile hayvan sevgisi aşılandı. Çalışmalar devam edecek.

4- Gelen ihbarların hepsini değerlendirmeye aldık. Yaralı ya da hasta olanları Antalya Büyükşehir Hayvan Barınağı ve İlçelerin Rehabilitasyon Merkezlerinde tedavi ettirip, takip ederek geri teslim aldık. Çalışmalar devam edecek.

5- Rehabilitasyon Merkezi olmayan ilçelerden gelen ihbarlar sonucunda zor durumda olan sokak hayvanlarını merkeze taşıdık, tedavi ve aşılarını yine İlçe Rehabilitasyon Merkezlerinde yaptırdık. Çalışmalar devam edecek.

6- Düzenli olarak sokak ve orman beslemesi yaptık. Besleme odaklarını çoğaltmaya ve güvenli hale getirme çalıştık. Ormanda yaşayamayacak durumda olanları merkeze çektik, ilanlarını sosyal ağlarında paylaşarak takibini yapmak şartıyla yuvalandırdık. Kısır olmayanları kısırlaştırıp yine aynı yerine bıraktık. Antalya dışına sahiplendirme yapmadık. Yaralı olanların tedavileri gönüllülerin ev ve bahçelerinde devam etti. İyileşenlere kalıcı yuvalar bulduk. Çalışmalar devam edecek.

7- Şirketlerle görüşerek artan yemeklerini hayvan besleyen gönüllülerin almasını sağladık. Çalışmalar devam edecek.

8- Birçok farkındalık etkinliği yaparak çok olumlu sonuçlar aldık. Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde okullarda “hayvan sevgisi” konulu seminer çalışmalarımızın hazırlıklarını yaptık. Davet aldığımız her yere icabet etmeye de özen gösterdik. Çalışmalar devam edecek.

9- Sokak hayvanlarına yapılan kötü davranışlar yüzünden Emniyet ve Jandarma ile uyumlu çalışmalar sonucunda her suçlunun ceza almasını sağladık. Süreci hala devam edenler var.

10- Sokak hayvanları için hak mücadelesinde her zaman yerimizi aldık ve bazı değişiklikler için gerekli çalışmaları da yapmaya devam ediyoruz. Bittiğinde duyurulacaktır.

11- Birçok Dernek ve Sivil Toplum Örgütü ile işbirliği içinde ahenkli çalışmalar yürüttük, ortak çalışmalara devam edeceğiz.

12- Mama ihtiyacı olan sokak beslemesi yapanlara dağıtmak amaçlı bir mama kumbarası hesabı açtırmıştık ama daha sonra incelediğimizde şeffaflık olmadığını görerek kendi isteğimiz ile kapattırdık.

13- Hayvanlarla ilgili olumsuz bir durum yaşandığında neler yapılması gerektiği konusunda derneğimizin internet sayfasında bilgilendirmeler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

14- Sokak hayvanlarının tümünü kapsayacak bir proje çalışması yaptık, tamamlamak için de olağanüstü bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Tamamlandığında duyurusu yapılacak.

15- Hiç bağış kabul etmedik.

 Gecesini gündüzüne katan, olağanüstü özveri çalışan, sokak canlarının refahı için çırpınan dernek üyelerimizin ve kendini Pakoderli hissederek güzel işlere imza atan herkese sonsuz teşekkürler. Sizler sayesinde yüzlerce can şu an hak ettiği gibi güzel yaşıyor. Sizlerle gurur duyuyoruz.

 Antalya Pati Koruma Derneği / Pakoder Yönetim Kurulu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.