23 Temmuz 2018 Pazartesi

Besleme ve Su Odakları

Tüm gönüllü besleme yapan arkadaşlar; Besleme ve su odağı yapılmasını beklemeyin. Herkes kendi baktığı canlar için su havuzu yapsın. Dikkat etmeniz gerekenler; yola yakın olmamalı, yerini birkaç arkadaşınızdan başkası bilmemeli, içine elma sirkesi dökün dezenfektan sağlayın, günleri paylaşın.
Bölgenizde tek başına iseniz bize ulaşın ki yakınınızda olan gönüllüler ile bağlantı kurmamızı sağlayalım. Her havuz yapan sadece yerini bize bildirsin, bölge haritaları oluşturacağız. Gerekli yerlere kulübe etkinliği düzenleyeceğiz.

Baktığınız canların aşı takvimini tutun, her canın kaybolma riskine karşı küpe numaralarını alın ve mutlaka fotoğrafını çekip dosyalayın. Aşılarını ilçe rehabilitasyon merkezlerinde yaptırın ve geri aynı yerine bırakın. Kuduz aşıları çok önemli ve tarihleri de düzenli not edin. Kısır olmayan canları rehabilitasyon merkezlerine teslim tutanağı ile verip yine kendiniz tutanak ile geri alın ve besleme bölgesine bırakın. Bunlar sadece Antalya için geçerli değil, tüm illerimizde uygulanmalı yoksa her gün felaket haberleri ile sarsılıyoruz.

 Kısırlaştırmak çok önemli çünkü kimse kırma can istemiyor bir tanesine bile yuva bulmakta zorlanıyoruz ayrıca insanlar artık tahammülsüz sokakta kedi köpek görmek onları kızdırıyor. Kimse canların yeri sokaklardır demesin, koruyamadığınız canların yeri artık sokaklar değil. Hergün tecavüz, trafik kazası ve şiddete maruz kalmış canları kurtarmak için çırpındığımız zamanları yaşıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.