1 Ocak 2019 Salı

Pakoder 2018 Yıl Sonu Çalışma Raporu

Antalya Pati Koruma Derneği / Pakoder 01 Ocak - 31 Aralık 2018 Çalışma Raporu

1- Anasınıfı öğrencileri için terapi sınıflarında hayvan figürleri ile kedi ya da köpek gördüğünde ne yapması gerektiği, yediği yemeğin artanını çöpe atmayıp sokaktaki hayvanlara nasıl verebileceği öğretilmeye devam ediyor.


2- Belediyeler ile yaptığımız çalışmalar sonucunda kedi evleri parklara yerleştirilmeye başlandı. Köpek sahiplenenlere kulübesi hediye edildi. Çalışmalar devam ediyor.

3- Kulübe yapımı ve yemek pişirme etkinlikleri düzenledik, ülkemizin her yerinde kulübe etkinlikleri düzenlenmesine sebep olduk. Yüzlerce hayvanın bu kışı rahat geçirmelerini sağladık. Etkinliklere ailesinin yanında gelen çocuklara Anasınıfı öğretmenlerimiz tarafından eğlenerek öğrenme tekniği ile hayvan sevgisi aşılandı. 

4- Gelen ihbarların hepsini değerlendirmeye aldık. Yaralı ya da hasta olanları Antalya Büyükşehir Hayvan Barınağı ve İlçelerin Rehabilitasyon Merkezlerinde tedavi ettirip, takip ederek geri teslim aldık. 

5- Rehabilitasyon Merkezi olmayan ilçelerden gelen ihbarlar sonucunda zor durumda olan sokak hayvanlarını merkeze taşıdık, tedavi ve aşılarını yine İlçe Rehabilitasyon Merkezlerinde yaptırdık. 

6- Düzenli olarak besleme yaptık. Besleme odaklarını çoğaltmaya ve güvenli hale getirme çalıştık. Ormanda yaşayamayacak durumda olanları merkeze taşıdık, ilanlarını sosyal ağlarında paylaşarak takibini yapmak şartıyla yuvalandırdık. Kısır olmayanları kısırlaştırıp yine aynı yerine bıraktık. Antalya dışına sahiplendirme yapmadık. Yaralı olanların tedavileri gönüllülerin ev ve bahçelerinde devam etti. İyileşenlere kalıcı yuvalar bulduk.

7- Şirketlerle görüşerek artan yemeklerini hayvan besleyen gönüllülerin almasını sağladık.

8- Birçok farkındalık etkinliği yaparak çok olumlu sonuçlar aldık. Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde de devam etmeye karar verdik.

9- Sokak hayvanlarına yapılan kötü davranışlar yüzünden Emniyet ve Jandarma ile uyumlu çalışmalar sonucunda her suçlunun ceza almasını sağladık. Süreci hala devam edenler var.

10- Sokak hayvanları için hak mücadelesinde her zaman yerimizi aldık ve bazı değişiklikler için gerekli çalışmaları da yapmaya devam ediyoruz. Bittiğinde duyurulacaktır.

11- Birçok Dernek ve Sivil Toplum Örgütü ile işbirliği içinde ahenkli çalışmalar yürüttük, ortak çalışmalara devam ediyoruz.

13- Hayvanlarla ilgili olumsuz bir durum yaşandığında neler yapılması gerektiği konusunda derneğimizin internet sayfasında bilgilendirmeler yapmaya da devam ediyoruz.

15- Hiç bağış kabul etmedik.

 Gecesini gündüzüne katan, olağanüstü özveri ile çalışan, sokak canlarının refahı için çırpınan dernek üyelerimizin ve kendini Pakoderli hissederek güzel işlere imza atan herkese sonsuz teşekkürler. Sizler sayesinde yüzlerce can şu an hak ettiği gibi güzel yaşıyor. Sizlerle gurur duyuyoruz.

 Antalya Pati Koruma Derneği / Pakoder Yönetim Kurulu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.