26 Nisan 2019 Cuma

Muhtarlar ile İşbirliği

  Dikkat...
Herkes kendi mahalle muhtarı ile görüşerek tatlı dille anlatarak; mahalle sakinleriniz olan kedi ve köpekler için besleme ve su odağı oluşturmak istediğinizi söyleyin
. Bu aşamadan sonra ise muhtarın ilçe belediyesi veterinerlik işleri müdürlüğüne yazılı talebi olmasını sağlayın. Muhtar ve mahalledeki hayvanseverler ile bir toplantı düzenlenmesini sağlayın. Beyin fırtınası yaparak hayvanlar için en uygun olan alanı belirleyin. Odak oluşturulması için ısrarcı olun. Muhtar yazılı talepte bulunursa belediye cevap vermek zorundadır. Bu arada mahalle sakinleriniz olan hayvanların fotoğraflarını çekin ve bir pano oluşturun, isimleri ve küpe numaralarını yazdığınız bir defter hazırlayın ve mahallenizden bir temsilci seçiniz. Bu defter muhtarın odasında kalmalı ve aşılarını da o deftere işlemelisiniz. Odak kurulduktan sonra kendi aranızda günleri paylaşarak bölgenin temizliğini ve hayvanların ihtiyaçlarını kontrol altında tutunuz. Yaralı ya da hasta hayvanı hemen mahalle temsilcinize bildiriniz. Mahalledeki lokanta ve marketlerle görüşüp yiyecek temin edebilirsiniz. Bizler de ziyaretlerinize geleceğiz.

En önemli nokta ise mahalle temsilcilerinizi bize bildirmelisiniz ki eğitim çalışması ile hayvanların her ihtiyacına cevap verebilecekleri bilgi ile donatabilelim.

Her mahalle kendi sokağındaki hayvana sahip çıkarsa birçok sorun aynı anda çözülür.

Besleme odağınıza kulübeler yapmalı ve gelenlerin oturup hayvanlarla vakit geçirebilmesi için banklar temin etmeli hatta o bölgeyi mahallenin en temiz ve en güzel yeri haline getirmelisiniz. Birlik olursanız yapamayacağınız hiçbir şey yoktur.

Hayvanlar konuşamaz onlar adına sizlerin susmaya hakkı yok. Emanetlerinize sahip çıkın.

Danışmak ve mahalle temsilcilerinizi bildirmek için iletişim:

0546 572 59 22

Bağış almadan çalışan Antalya Pati Koruma Derneği Pakoder

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.