5 Temmuz 2019 Cuma

Antalya Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi


📌 İlk önce öğrenmeniz gereken Antalya içinde "barınak" yok. Hepsi "Geçici Bakım" evidir yani hayvanlar gelir tedavi olur ya da kısırlaştırılır ve doğal ortamlarına geri salınır. Ömrünün sonuna kadar kalırsa işte o zaman hapishanedir, barınaktır. Bu ayrımı yapabilmemiz çok önemli çünkü kimse hayvanların hapishanede yaşamasını onaylamaz. Sizleri kandırmaya ya da kışkırtmaya çalışanlar olabilir, kanmamak ve kandırılmamak için lütfen önce bilgi sahibi olun.

📌 Sadece yasak ırklar kanun gereği olarak bakım evlerine girerse bir daha çıkamazlar. Biz ise belediyelerin yapacağı sözleşme ile koruyucu ailelere verilmesinden yanayız ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Elbette bu arada yasa değişirse çok daha güzel olur.

📌 Antalya içinde kısırlaştırma operasyonu ötesinde her türlü ameliyatı Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi yapar. 2 adet klimalı Ambülans ile 7/24 hizmet verir.

📌 Çoğu ilde olmayan bu hizmetleri kötülemeye çalışanlar da olur elbet, hayvanın tedavisi yapılırken gelip alır özel kliniğe çıkarıp sizlerden yardım ister. Oysa "zaten en iyi şekilde tedavi ediliyordu neden özel kliniğe çıkarıldı?" sorusunu sormalısınız. Belediyeleri kötüleyen birtakım insanların art niyetli sebepleri vardır. Eğer art niyet olmasa Bakım evindeki eksiği gidermeye yani bizim yaptığımızı yapmaya çalışırlardı. Barınağı ne kadar kötülerse o kadar özel kliniğe hayvan çıkarıp para toplama ihtimali oluşacaktır. Bizler sizleri eğitmek için çıktık yola, bağış almadan çalışarak en iyi örnek olmak için çabalıyoruz. Sizler de biraz gayret göstererek doğru ve yanlışı ayırt etmelisiniz.

📌 Yasak ırkların yaşadığı yerleri gezdik, ayrı ayrı kalabilecekleri yaşam alanları yapılması için biz de elimizi taşın altına koyacağız. Ağaçlık serin alanda olmalarına rağmen üstlerine gölgelik bulunması gerektiğini bildirdik yakında onu da göstereceğiz.

📌 Araçların klimalı olduğunu gösterdik.

📌 Engelli bahçesini gösterdik.

📌 Hepsinin kilolu olduğunu gösterdik.

📌 Beklentilerimizi dile getirdik, gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirttik.

Bakım evi Müdürü Sayın Adnan Büyükkaya Bey'e teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.