15 Temmuz 2019 Pazartesi

Dr. Fatih Çiftçi'yi Tanıyalım

Dr. Fatih Çiftçi'yi kısaca tanıyalım mı? Aracında ateş ölçer ile gezer yaralı ya da hasta olan hayvanlara sırtını dönmez. Tedavilerini yapar, bizim de aracılığımız ile sahiplendirir.
Mama yardımı ya da klinik yardımı gibi ilanlar açmaz çünkü asla amacı hayvanları dilendirmek ya da rant sağlamak değildir. Halen aktif olarak çalışmaktadır yani maaşı vardır. Yemek anlaşmalı olduğu yerden günlük yemekleri alıp baktığı hayvanları doyurur. 4 tane gönüllü yardımcısı vardır, arada bizler de gidip yardım eder, hayvanları bolca severiz. Zaten aç olsalar birçoğu başkasına ait olan köpekler yaşamıyor olurdu. Kimin başı sıkışsa, engelli ya da şiddet mağduru köpek olsa yine Fatih Çiftçi Bey'e getirir. Oysa doktor maaşı ile keyfini sürebilecekken mağdur hayvanları korumayı seçmiştir. Yuvalandırmalar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz hatta kısa süre sonra resmi işlemler bitince yuvalandırma şenliği düzenleyeceğimizi daha önce de duyurmuştuk. Bundan sonra yapacağımız yuvalandırmaları da sizlerle paylaşacağız. Çözüm odaklıyız ve önceliğimiz hayvanların hak ettikleri gibi bir evin bireyi olmasıdır. Ancak biliyorsunuz ki ormanlara atılan hayvanlarla kimse ilgilenmiyor. Hepsinin şehir merkezinde olması gerekirken ya çöplükte ya da yaban hayatının hüküm sürdüğü ormanlarda yaşam savaşı veriyorlar. Biz her etkinligimizde ve günlük yaşantımızda tenhada gördüğümüz hayvanları alıyor, Rehabilitasyon Merkezlerinde aşılarını yaptırıp yuva bulana kadar geçici evlerde baktırıyoruz. Sadece bizimle olmaz bu iş o nedenle sizler de bilinçlenmelisiniz. Yıkmak yerine yapıcı olmayı deneyin, hayvanları her fırsatta barınaklara kapatmak için uğraşanları fark edin. Videoda Fatih Bey'in Duacı'daki evinde temizlik yaptığımızı izliyorsunuz. Sizce Antalya sıcağında deniz keyfi yapmak varken neden gayta temizliği yapıyoruz? Çünkü hayvanların bizlere ihtiyacı var, barınaklar otel değil. Hayvanları barınaklara göndermek isteyenleri fark ettiğiniz gün çok şey değişecek.

Bağış almadan çalışan Antalya Pati Koruma Derneği

#fatihçiftçi #drfatihçiftci #yaşamhakkı #yaşamhakkınasaygı #sokaktakiler #sokakhayvanları #dayanışma #nur #yula #amazing #antalyapatikorumaderneği #pakoder

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.