1 Ağustos 2019 Perşembe

Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezleri

 Trafik kazası sonucu sağ bacağında kırık mevcuttu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde ücretsiz tedavisi bitti ve bugün sağlıklı bir şekilde taburcu oldu.

Sizler de sokakta bulduğunuz yaralı hayvanlara sırtınızı dönmeyin, belediyeler sokak hayvanlarına ücretsiz bakıyor bunu bilin istedik.

Bıraktığımız hayvanı iyileşene kadar ziyarete gidiyor ve sık sık protokol numarası ile bilgi alıyoruz. İyileşince de taburcu oluyor varsa yeni yuvasına gidiyor eğer yuva bulamamışsa yaşadığı alana geri dönüyor. Sizler de bunu yapabilirsiniz.

Yurtdışında insanlar barınaklarda gönüllü çalışıyor ancak biz bu konuyu bir türlü aşamadık. Herkes oturduğu yerden eksik ya da hata buluyor ve kötülüyor. Her yerin eksiği olabilir ama sizler giderseniz eksiklerin giderilmesi kolay olur.
Bir gün bizim ülkemizde de gönüllülerin gidip emek verdiği günleri görmeyi umut ediyoruz. Bir ilin ya da bir ilçenin hayvanları tedavi eden, kısırlaştırma yapan ünitelerinden şikayetçi iseniz önce kendinizi sorgulamalısınız, ne kadar emek verdiniz de başaramadınız? Hayvanlar hepimizin insani sorumluluğudur. Hayvanları alıp ölene kadar orada tutmuyorlar, kısırlaştırma operasyonu olmuşsa 10 gün sonra çıkıyor. Tedavi için girmişse iyileştiği gün çıkıyor.

Tüm il ve ilçe rehabilitasyon merkezlerini en güzel hale getirmek bizlerin elinde, hiç olmazsa haftanın bir günü gidin, bakın neler değişecek.
Bağış almadan çalışan Antalya Pati Koruma Derneği Pakoder

#teşekkürler #antalyabüyükşehirbelediyesi #teşekkürederiz #adnanbüyükkaya
#rehabilitasyonmerkezleri #ücretsiztedavi
#gönüllülük #ziyaretedin #sokakhayvanları #antalyapatikorumaderneği #pakoder

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.