12 Eylül 2019 Perşembe

Sabahattin Ergülen, Kuhayder, Hachiko Köpek Oteli

Antalya, Sabahattin Ergülen Bey'i tanımalısınız. Kurşunlu Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği / Kuhayder Başkanıdır. Bağış almadan kendi iki mülkünü satarak gelirinin tamamını sokak hayvanlarına harcanacak olan ruhsatlı Hachiko Köpek Otelinin sahibidir.
Otellerden aldığı yiyeceklerle Aksu ilçesindeki neredeyse tüm köpekleri doyurma gayreti ile çalışır. Özellikle Kurşunlu ve Topallı bölgesinde birine sorduğunuzda mutlaka tanırlar çünkü yıllardır hayvan kurtardığını ve doyurduğunu görmeyen kalmamıştır.

Yaptığı en güzel işlerden biri de sürekli hayvanları kısırlaştırıp tedavisi tamamlanınca yaşam alanına geri bırakmasıdır. Kısırlaştırma konusunda Pakoder olarak biz de Büyükşehir Belediyesi ile bir çalışma yürüttüğümüz için iyi biliyoruz. Zor durumda olan hasta, yaşlı, yaralı köpekleri bizden önce hep kliniğe götürdüğünden şu an 39 bin TL klinik borcu vardır. Artık tedavileri belediye imkanları ile gerçekleşmektedir.

Sadece kedi ve köpeğe değil terk edilmiş at ve eşeğe de kucak açan çok değerli bir insandır. Hatırlarsanız kasapların eline düşmesin diye korumaya aldığı at ve eşek gece yağan yağmurda ıslanınca Pakoder olarak ertesi gün gidip ıslanmadan kalacakları yerlerini hazırlamıştık. At sahiplendirildi ama eşeğimiz Sıdıka hala orada ve ziyaretlerinizi bekliyor. Bizler boş kaldıkça gidiyor ve kulübe ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Sizler de her zaman ziyarete gidebilirsiniz, 7/24 açık ve hiç kısıtlama yoktur.

Elbette hayvanlara emek verenleri karalamak isteyenler olacaktır ancak duyduklarınıza değil, gördüklerinize inanmalısınız. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Hayvanların temizliğinde yardımcı olmak isterseniz;

Sabahattin Ergülen: 0532 705 16 37

İyi ki varsınız Sabahattin Ergülen, çoğalmanızı ve verdiğiniz emeğin, hayvanlar için döktüğünüz terin başkalarına örnek olmasını yürekten diliyoruz.

#sabahattinergülen #kuhayder #kurşunlusokakhayvanlarıkorumaveyaşatmaderneği #teşekkürler #gururduyuyoruz #iyikivarsın #iyiki #sokakhayvanlari #sokaktakiler #sokakta #antalyadernekleri

1 yorum:

  1. Her ikinizi de tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. İyiki sizin gibi güzel yürekli insanlar var. Böyle insanların çoğalması dileğiyle...

    YanıtlaSil

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.