11 Ekim 2019 Cuma

İnsanlık Ayıbı

🛑 Lütfen bu videoyu izleyiniz. 🛑


Sabahattin Ergülen, Antalya, Kurşunlu Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği/KUHAYDER'in Başkanıdır.

Her gün otellerden topladığı yemekler ile 200'den fazla sokak hayvanını doyurarak yaşama sebepleridir. Hasta ve yaralıları da mutlaka tedaviye alır. Bir o kadar mütevazı ve kimse ile sorunu olmayan, tüm zamanını hayvanlarla geçiren değerli bir insandır.

Kısa süre önce hem il, hem ilçe tarım müdürlüğüne, hem orman bölge müdürlüğüne hem de Tedaş'a kaçak elektrik kullanıyor diye asılsız iddialar ile şikayet edildi. Elbette hepsi iftira boyutundaydı ve her kurumdan temiz raporu elindedir. Şikayet edeni şikayet etmek zorundaydı ve gerekeni de yaptı. Sadece Orman bölge müdürlüğü kullanım için 4.200 TL ceza kesti ormana sahipsiz hayvanlara kulübe koyduğu için bu ceza uygulandı.

Şikayet konuları o kadar ilginç ki bir örnek vereyim. Yasaklı ırk köpeğe bakıyor denilmiş, yasak ırk bulunamadığı için ceza kesilmedi ama bu konuda şikayet edilmesi bile bize göre insanlık ayıbıdır.  Ormanlarda çok sayıda yasak ırk köpek var günah değil mi, kimse onları doyurup korumaya almasın mı?

Videoyu yayınlayan, yayan, beğeni bile atanı polise şikayet etmişler oysa insanların gerçekleri öğrenmeye hakkı vardır. Lütfen izleyin ve cesaretiniz varsa paylaşın.

Video linki:

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=5iwHFqC-U08

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.