26 Ekim 2019 Cumartesi

Muhittin Böcek ve Adnan Büyükkaya Teşekkürler

 23 Ekim 2019 tarihinde Antalya Kepezaltı Fatih Mahallesi 3353. Sokakta sürücü bilerek uyuyan köpeğin üzerinden geçmiştir.
Kamera kayıtlarını izlemeye bile yürek dayanmıyor, ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Ambulansı ile Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevine götürülmüş ve tedavisine başlanmıştır. Köpeğin hayati riski yok sadece sol kolunda iki kırık mevcut, "Sol radius ulna distalinde fracture var." Bir de uykuda yakalandığı için büyük travma yaşadı. Eğer kamera kayıtları olmasa yaptığı yanına kalabilirdi işte bu yüzden her yere kamera takılmasını istiyoruz hatta imkanı olan araçlarının içine 24 saat kayıt yapan kamera sistemlerinden taktırsın. İbret olması için hak ettiği cezayı alması çok önemlidir. Herkesin olayın takipçisi olmasını diliyoruz. Bugün en masum olan hayvanı öldürmeye çalışan yarın sizi ya da sevdiklerinizi üzer. Bu bilince ermeli ve sahipsiz olan bu sokak köpeğine hep birlikte sahip çıkmalıyız, vatandaşlık görevi denilen kavram budur.

Belediyeler hizmet sunar ve vatandaşına hediye eder, hediyeye sahip çıkmak hizmetlerin devamı için çok önemlidir. Bir yerde belediye iyi hizmet sunmuyorsa orada yaşayanların sahip çıkmamasından kaynaklanıyordur. Bu bağlamda sokak hayvanlarına sahip çıkan her türlü tedavilerini sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek'e, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Sayın Adnan Büyükkaya'ya, vahim olayı görüp köpeğin hayata tutunmasına sebep olan değerli vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler...

Ne mutlu ki Antalya'da belediyenin verdiği hizmetlere sahip çıkan güzel insanlar çoğunlukta, bununla gurur duyuyoruz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.