23 Kasım 2019 Cumartesi

Bir Yuva da Sen Yap Etkinliği

 🐾❤️🐾 Bir Yuva da Sen Yap 🐾❤️🐾


3 ay sürecek bir etkinlik başlatıyoruz. Amaç: her canlının barınma ihtiyacı olduğunu hissettirmek ve çocukları bilinçlendirerek yarınlarımızın her canlıya saygı duyan merhametli hayvanseverlerin yetiştirmek.

Gerekli olan malzemeler: sağlam koli, havlu ve kullanılmayan bir tişört yeterlidir.

Yapılışı: kolinin bir kenarı çıkarılır ve tişört üzerine giydirilir. Kolları içeriye yerleştirilir ve arka tarafı bağlanır. İçine de bir havlu konulur.

Kullanım yerleri: ev içi, yağmur ve rüzgar almayan balkonlar, isteyenler rehabilitasyon merkezlerine ya da çok sayıda kedi bakanlara da hediye edebilir.

Önemli Not: kedi yuvası yaparken mutlaka bir çocuk ile birlikte yapın, siz tarif edin ve mümkün olduğu kadar el sürmeyin, hayvanlar için güzel bir iş yaptığını hissettirin, yanlış yaptığı anlarda hemen uyarmayın biraz sabırlı olursanız doğrusunu kendi başına yapacaktır. Her hareketini güzel sözleriniz ile onurlandırın ki tekrar yapması için motive olsun. Yuvayı yapan çocuğa şık bir kap ile kedi maması hediye ederseniz mükemmel bir başlangıç olur. Yuvanın üzerine adını yazmasını istemek çocukları mutlu edecektir. 🐾❤️🐾

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.