22 Kasım 2019 Cuma

Örnek Bakımevi Antalya Büyükşehir Belediyesi

Trafik kazası sonucu yerinden kalkamayan "İhtiyar" delikanlı Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakımevi tarafından tamamen "ücretsiz" bir şekilde ambülans ile alındı, tedavisi bitti ve alındığı yere geri bırakıldı.


Türkiye genelinde kaç ilde bu kadar güzel bir imkan var merak ediyoruz. Lütfen kendi ilinizdeki uygulamaları yorum olarak paylaşınız ki bizler de öğrenelim.

Hayvanlara bu imkanları sunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı  Sayın Muhittin Böcek'e, Bakımevi Şube Müdürü Adnan Büyükkaya'ya, teslim sonrasında köpekle ilgilenen, emek veren Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olan Sayın Hülya Bilgin'e teşekkür ediyoruz.

Bakımevinde yasaklı ırklar ve engelli köpekler haricinde hiçbir hayvan kalıcı değildir. Tedavisi biten hemen taburcu olur hatta kim teslim etmişse o kişi aranarak haber verilir. Asla "dağlara, taşlara köpek atıyorlar" diyemezler. Her gün daha iyi şartlara sahip olması için arka planda çalışan birçok gönüllü vardır.

Antalya, diğer illere de güzel örnek olacak niteliktedir çünkü her gün gönüllülere kapısı açıktır. İşbirliği içinde birçok gönüllü ile çalışmalar yapar. İşin bir ucundan tutmak isterseniz sizleri de güzelliğin bir parçası olmaya bekleriz.

Her ilimizde aynı güzellikteki hizmetlerin çoğalmasını yürekten diliyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.