24 Aralık 2019 Salı

Antalya Saat Kulesi Kedileri

Antalya Kalekapısı Kedi evlerinin şikayet üzerine kaldırıldığını biliyorsunuz.
O günden bu zamana kadar Altın Kurdele yani Zafer Bey düzenli olarak beslemelerini yapıyor. Kediler yerlerini asla terk etmedi ve asla başka yere gitmeyecekler çünkü fıtratları gereği evlerine sadık canlılardır. Yuvaları kaldırtmak ile sadece kedilere zarar verdiğinizi de bilmeyen kalmadı. İnsanoğlunun tüm kirli oyunlarından uzak olan kediler şiddetli yağmur altında nasıl mağdur oldular bir bilseniz "ben niye dünyaya geldim?" Diye kendinizi sorgular belki de nefret ederdiniz tıpkı herkesin sizden nefret ettiği gibi...

Sanki herşey yolunda gidiyor sadece kedi evleri ahenk ve görüntüyü bozuyormuş gibi  kedileri günah keçisi yaptınız. Kokudan şikayet edenlerin, insan dışkısından yayılan  rahatsızlığı kedilere yüklenmesi de ayrı bir ironi.

Bir canlıyı mağdur edenin işi gücü rast gitmez, her türlü aksilik ve bela başına gelir ama insanoğlu aciz bunu anlamaz. Daha beteri var Allah beni koruyor zanneder oysa öncü sarsıntılardır yaşananlar. Sonuçlarını hep birlikte izliyoruz, izlemeye de devam edeceğiz.

Bu dünyada tek sahip oldukları güzellik yuvalarıydı ve acıta acıta yuvasız bıraktınız. Bu kadar kötülüğü hak edecek ne yaptı bu kediler?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.