5 Aralık 2019 Perşembe

Belediyelerden Ne İstiyoruz?

BELEDİYELERDEN NE İSTİYORUZ?


- Sokak Hayvanlarını beslenemeyecekleri bölgelere atmayın. Besleme ve su odağı oluşturarak bizlerin de bilgisi dahilinde olan yerlere bırakın ki "atmışlar" yerine "bırakmışlar" diyelim.

- Kısırlaştırma operasyonu sonrasında dikişleri tam iyileşmeden bırakmayın, yarası olan hayvan hem enfeksiyon kapar hem de "attığınız" bölgenin hayvanlarına karşı kendini koruyamaz.

- Belediyelerin bakmakla yükümlü olduğu sokak hayvanlarına bakan gönüllülerin kıymetini bilin. Takip ve beslenmelerini sağlayan insanlarla güzel diyaloglar kurun, el birliği, gönül birliği ile çalışın.

- Şikayet var diye hemen köpek toplamaya çıkmayın. Şikayet hangi mahalleden ise o mahallenin gönüllüsü ile görüşüp ortak bir karar alın. Isırılma raporu olmadan her şikayette hayvanların bölgesini değiştirmek yerine şikayetçi olan ile uzlaşma(merhamete getirme) çalışması yapın.

- Rehabilitasyon Merkezine gelen hayvanları sayfanızda yayınlayın. Hem güven duyalım hem de zor durumda olan bir hayvan gördüğümüzde el birliği ile yuvalandıralım.

- Gönüllüler ile çalışmak zorundasınız çünkü hiçbir yerde gönüllü ile çalışmayanlar asla başarılı olamazlar. Gönüllüler belediyelerin işini üstlenmiş kendi harcamalarından keserek hayvanlar için çırpınan değerli insanlardır. Bir belediye ile ne kadar çok gönüllü çalışıyorsa o belediye o kadar başarılı olur. Örneğin; Antalya Büyükşehir Belediyesi hiçbir gönüllüyü geri çevirmez o nedenle gönüllüler daima yanında yer alır. Örnek almanızı tavsiye ederiz.

- Köpekleri toplama şeklinizden rahatsız olduğumuz için, toplama araçlarının daha kullanılabilir, hayvanı zorlamayacak şekilde olmasını bir de ekibin merhametli olanlardan oluşmasını istiyoruz. O hayvanlar garip, bizler öperken incitiriz diye korkarken hoyrat bir şekilde alınmalarına tahammül edemiyoruz.

- Kısırlaştırma uygulamasının daha fazla yapılmasını ve kırsaldaki hayvanlardan başlamasını istiyoruz.

- Kısırlaştırma operasyonu ilçe belediyesinin önceliği olmalı ki trafik kazalarına bakan Büyükşehir Belediyesine aşırı yükleme olmamalı.

İstediklerimiz bu kadar, sizce çok şey mi istiyorsunuz?

08/12/2019 tarihinde
Pazar günü
Saat: 14.00'de
Konyaaltı Belediyesi Binası önündeyiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.