4 Aralık 2019 Çarşamba

Gelmelisiniz

👉 Pazar günü buluşuyoruz. 👈


📌 Belediyelerin Sahipsiz Sokak Hayvanlarına karşı keyfi davranmasını istemiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Kimsesiz olmanın ağırlığı ile kapınızın önünde yaşayan köpeklerin  hayatını daha da zorlaştıran belediyelerden bıktıysanız gelmelisiniz.

📌 Hayvanlar konuşamıyor alıştıkları yerden, sevdikleri insanlardan ayrılmak istemiyor ve bunu söyleyemiyor, duygularını hiçe sayan anlayıştan usandıysanız gelmelisiniz.

📌 Zaten kısacık olan hayatlarını dama taşı gibi oradan oraya sürüklenerek yaşamalarına dayanamıyorsanız gelmelisiniz.

📌 Anneler yavrularından kopartılıyor, yavrular bir yanda anne başka tarafta acı çekerken yüreğiniz ağlıyorsa gelmelisiniz.

📌 Sahipsiz sokak hayvanlarının aslında tüm gönüllüler tarafından sahipli olduğunu göstermek istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Ücralara atılan kimi açlıktan, kimi hastalıktan, kimi de kahırdan ölen hayvanların ruhuna dokunmak istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Hep başkalarının "hak" için verdikleri mücadeleyi izlemek yerine bir kez olsun "ben de varım" demek istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Belediyeler kendilerine oy verenlerin huzuru için seçilirler, bizim neden "huzurumuzu bozuyorsunuz, sokak hayvanlarımıza neden kıyıyorsunuz?" diye haykırmak istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 "Hayvanların da duyguları var neden hissetmiyorsunuz, hem hayvanların hem de o hayvanlara bakan gönüllülerin canını neden yakıyorsunuz?" diye sormak istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Sokak hayvanlarına bakmak belediyelerin görevi iken gönüllüler tarafından bakılıyor olması belediyenin eksiğini gidermektir, gönüllüler ile uyum içinde neden çalışmak istemediklerini merak ediyorsanız gelmelisiniz.

📌 Bir hayvan acı çekerken gece rahat uyuyamıyorsanız vicdanınızın sesini dinlemek istiyorsanız gelmelisiniz.

📌 Sessiz gariplerin sesi sizsiniz, seslerini duyurmak istiyorsanız gelmelisiniz.

Yer: Antalya Konyaaltı Belediyesi Binası Önü

Tarih: 08/12/2019

Saat: 14.00

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.