22 Mart 2020 Pazar

Evde Kal Türkiye

📣 65 yaş üstündekileri sokakta gördüğünüzde polise ihbar ediniz.


🔴 Getirilen tüm yasaklar sizler hayatta kalın diye yapılıyor. Kendisi ölmeyi tercih edebilir ancak taşıyıcı olarak Corona Virüsünün yayılmasına sebep olmaya kimsenin hakkı yok.

📌 Sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanları şikayet ederek dağa, taşa, ormanlara atılmasına sebep olanlar hayvanların yaşam hakkına saygı duymadılar. Şimdi de kendinden başka insanların yaşam hakkına saygı duymuyor ve evlerinde oturmuyorlar. Sizler de vatandaşlık görevi gereği ihbar ediniz.

📌 Hayvan beslemesi yapanlar, sizler güvendesiniz çünkü hayvanlar bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor. İnsanlarla temas kurmadan, karşılaşırsanız "sosyal mesafe" ölçüsünde kalmalısınız. Beslemeniz bittiğinde hemen evinize geri dönmelisiniz.

📌 Bu zor zamanlarda sokaktaki hayvanlarımızı açlığa terk edemeyiz. Besleme yaparken Yerel Hayvan Koruma yeleklerinizi giyerek Valilik onayı ile görevli olduğunuzu belli edebilirsiniz. Kartı ve yeleği olmayanlar için görüşmelerimiz devam ediyor, olası bir genel yasak çıkarsa besleme yapanlara izin yazısı almak için çalışıyoruz.

📌 Çevrenizdekilere bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir kedi ya da köpek sahiplenmenin olumlu etkilerini anlatmaya çalışın. İnsanlar bir hayvanla yaşamanın sağlık iksiri olduğunu anladıkları zaman vazgeçemeyeceklerdir. Tatlı dil ile aydınlanmalarını sağlayınız.

Bizler ne savaşlar verdik bu savaşı da kazanırız, el birliği ile Corona Virüsünün yayılması ve daha fazla can almasına da engel olabiliriz.

🐾 EVDE KAL 🐾

#evdekal #evdekaltürkiye #evdekalantalya 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.