2 Nisan 2020 Perşembe

Bir Lokma Ekmeğe Muhtaçlar

Bu kadar kolay vazgeçilir mi?


Elbette kurallara uyacağız ancak bizler hayvansever gönüllüler olarak pikniğe, deniz kenarında güneşlenmeye gitmiyoruz. Tek amacımız sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanların yaşama tutunmaları için karnını doyurmaktır. Elbette bu zor günleri birlikte aşacağız ancak yasak diye bazı yerlere besleme yapmak amacı ile giriş yapılmasına da engel olunuyor.

Hayvanları doyurmak için gönüllülerin girmesine izin verilmediği yerlerde belediyeler kendi sorumluluklarının farkına varmalı ve acilen girişi yasak olan yerlere besleme ve su odağı oluşturup kamuoyu ile paylaşarak yüreklerimize su serpmeli. Hayvanlar açken bizler evimizde nasıl oturalım?

Değerli hayvanseverler, lütfen hayvanlar için harekete geçin, kendinizi korumak adına evde kalıyorsunuz bari besleme yapabilecek olanlarla irtibata geçin.

Herkes kendi ilçe belediyesine besleme yaptığı adresi vererek besleme odağı oluşturmasını talep etmeli, ilk talebinizde yapmıyorlarsa her gün için talep edin, utanmayın sizler kendinizi düşünerek birşey talep etmiyorsunuz. Sokak hayvanları belediyelerin sorumluluğudur. Bugüne kadar gönüllüler sayesinde belediyeler sorumluluklarını hissedemediler ancak farklı bir zamandan geçiyoruz, gönüllülerin imkanı kalmadı, oteller, lokantalar kapanınca yiyecek bulamaz hale gelindi. Şimdi belediyeler hayvanlar için yıllardır yapmadıklarını yapmak "zorundalar" çünkü hayvanlar açlık sınırını aştılar. Hiçbir belediyenin göz göre göre hayvanların açlıktan ölmesine fırsat vermeyeceğine inanmak istiyorum.

Hayvanlardan bu kadar kolay vazgeçemeyiz, dilleri yok diye haklarını savununlar da yok mu zannediyorsunuz?

Değerli gönüllüler, sokakta baktığınız hayvanlarınızı ezdirmeyin. Onları doyurmak sizin elinizde her gün yolunuzu bekleyerek nasıl hayal kırıklığı ve açlık yaşıyorlar bir görseniz dayanamazsınız. Her gün belediyelere besleme odağı talebi oluşturun.

Değerli Veteriner Hekimlerimiz, zor günleri atlatana kadar sizler de sokak hayvanlarına farklı bakacaksınızdır bundan şüphemiz yok.

Bizler dayanıklı, dirayetli ve istikrarlı insanlarız, alınması gereken tüm önlemleri alır yine de hayvanları besleriz. Bu yüzden bağışıklık sistemimiz çok güçlüdür. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.