15 Nisan 2020 Çarşamba

Hatta Temizliği Yapmalısınız

Dışarıda gezdirdiğiniz hayvanların ortaya çıkardıkları "eseri" mutlaka yerden alarak çöp tenekesine atma alışkanlığı kazanmalısınız.
Gezintiyi ormanda yapmıyorsunuz, şehir içinde insanlar evine girdiğinde gaytaya bastıklarını görünce aşırı derecede sinirleniyorlar. Çıkan tartışmada olan hayvana oluyor, sizin sorumsuzluğunuzun bedelini ödetiyorsunuz sonra da "komşularım hayvan düşmanı" diye bize geliyorsunuz, gelmeyin. Haksızken "özür dilerim daha dikkatli olacağım" deseniz olay hemen son bulacakken "haklı" olduğunuzu savunmaya çalışmayın çünkü haksızsınız

👉 Çevrenizdeki insanlar özellikle komşularınız sizin baktığınız hayvandan şikayetçi oluyorsa dönüp kendinize bakmalısınız. Özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğünü çiğnemeyemeceğiniz kadardır.

👉 Toplum içinde uyulması gereken kurallar var, ortak yaşam alanlarında köpeklerinizi tasmadan çözüp serbest bırakarak çocukları ve hamile olanları korkutmaya da hakkınız yok.

Sorumsuzca sergilediğiniz davranışlar yüzünden şikayet edilen köpekleri nasıl bir hayat bekliyor haberiniz var mı? Siz kolayca vazgeçiyor ve tüm suçu sizi şikayet edene yükleyerek sadece vicdanınızı kandırıyorsunuz oysa hayvanlar neden evlerinden koparıldığını bilmeden küsüyor ve hayattan kopuyor. Bunu yapmaya hakkınız yok, biraz daha şuurlu ve sorumluluk sahibi olmayı bilseniz birçok sorun kendiliğinden çözülecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.