23 Mayıs 2020 Cumartesi

Sokağımızın Sakinleri


 Bir başkadır sokak köpekleri, naiftir yürekleri, her an bir yerden taş atılabilir ihtimali ile tedirgin ve ürkektir.
Çoğunun başı sevgi ile bir kez okşanmamıştır. Kimse onu taramamıştır mesela, taranmanın nasıl güzel bir duygu olduğunu hiç bilmezler oysa bir tatlı söz ile hemen teslim olurlar. Biraz daha ilgi gösterirseniz, başını okşamaya başlarsanız gözünü gözünüzden ayırmaz. İşte o an yüreğiniz akar, sevmenin ve sevilmenin yaşattığı hazzı bir kere yaşayanlar vazgeçemez. Aklın ve yüreğin kalmıştır acaba bugün nerede, karnı tok mu, su bulabildi mi gibi kaygılar ile her gün onu doyurmak, sağlığından emin olmak ve sevgini akıtmak için bulunduğu yere gidersin. Çünkü bu aşk başkadır, kimse seni yolundan çeviremez, gitmezsen aç kalır, gitmezsen yolunu gözler, gitmezsen hayal kırıklığı yaşatırsın, gitmezsen aşk incinir.

Sokak köpeği değil, sokağımızın sakinleridir aslında, etle tırnak gibiyiz, ayrılmaz bir bütünün parçalarıyız ancak bu duygulardan yoksun, çorak yürekli insanların gazabı ile sokaklar en değerli sakinlerini kaybediyor farkında mısınız?

Antalya, Muratpaşa, Şirinyalı'da 11 köpek zehirlendi. Mahallenizdeki köpeklere zarar verenler yarın sizlere zarar verecek. İmza kampanyası başlattık, suçlular bulunsun istiyoruz ama bizi en çok şaşırtan olay ise hayvansever zannedilen kişilerin bu katliama sessiz kalışlarıdır.

Bağış almadan çalışan Antalya Pati Koruma Derneği Pakoder

#sokakhayvanları #köpek #köpekler #hayvansevereğitimi #pakoder
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.