16 Haziran 2020 Salı

Başarı Bir Bütündür

Hiçbir başarı yalnız kazanılmaz, bunun farkında olmak ise bir erdemdir. Hangi konuda olursa olsun hayvanlara hizmet etmek, haklarını savunmak, yaşam şartlarını iyileştirmek için uğraşan tüm gönüllülerin çabası ile vücut bulur.
Bu gerçeğin idrakı içinde Pakoder olarak imza attığımız her başarılı işin arka perdesinde olan gönüllülere de elbette teşekkür ediyoruz. Yollar küçük taşlarla döşenir, her taş bir gönüllü demektir. Sokak hayvanlarına bakmak belediyelerin sorumluluk alanıdır ancak her belediye hayvanlar konusunda istediğimiz çalışmaları gerçekleştirmez. Türkiye'deki tüm belediyelerin sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi olsun istiyoruz ve sağlamak için çalışıyoruz. Eğer gönüllüler isterse başarabilir olduğumuzu göstererek manevi bir güç vermeye çalışıyoruz. Başarılarımızda emeği olan herkese teşekkür ederiz. Birlikte olmak güç verir, bir ilanı paylaşmak dahi emektir. 🐾💜🐾

Her ilçenin gönüllülerden oluşan bir grubu olmalı, bir sözcü belirlemeli, bağlı bulunduğu ilçe belediyesi ile sebat ederek, yılmadan görüşmeler yapmalı, yol gösterici olmalı, grubunu sürekli bilgilendirmeli ve eğitmeli...

Her ilçe düzenli kısırlaştırma yaparsa;
📌 Kontrolsüz üreme olmaz, bir süre sonra sayı azalacağı için yaşayan hayvanlar sağlıklı beslenir ve yaşam kaliteleri artar.
📌 Hayvan sayısı çok olduğu için yok etme politikası güdülmez.
📌 Tarlama girdi, tavuğumu yedi bahaneleri ile katledilmez.
📌 Şiddete maruz kalan hayvan olmaz.
📌 Oradan oraya savrulan hayvanlar açlık ve sefalet içerisinde bir yerlerde sessizce ölmezler.
📌 Gönüllü beslemeciler, hayvan sevmeyenler tarafından darp edilmez, hakaret görmez, tacizlere maruz kalmaz.
📌 Hayvan sırtından geçinen kere malzeme kalmayınca duygu sömürüsüne uğramazsınız.


İlçelerinde gönüllülerden grup kurarak biz bu çalışmada "varız" diyorsanız, bizler de sizin yanınızdayız. Bize ulaşırsanız elimizden gelen her desteği vereceğiz.

İletişim: 0546 572 59 22

Bağış almadan çalışan Antalya Pati Koruma Derneği Pakoder

#pakoder #iyilikhareketi #pakoderiyilikhareketi 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.