26 Temmuz 2020 Pazar

Antalya Serik Belediyesi Tbt

Her ilçenin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi olmalıdır.


Antalya Serik Belediyesi ile ilk görüşmemizdi. Serik ilçesinde yaşayan tüm hayvanseverler ile toplandık neredeyse salona sığamayacak kadar kalabalıktık. Üzerinden 2 yıl geçmiş ama hala Rehabilitasyon Merkezi kurulamadı. Oysa kontrolsüz üreme sonucunda zaten beslenemeyen hayvanlar tavuk yedi bahanesi ile öldürülüyor. Hayvanların yaşadığı o kadar çok olumsuzluk var ki yazmaya bile elimiz varmıyor. Belediye Başkanlarının bu acıya sağır olmamalarını diliyor, Antalya'da rehabilitasyon merkezi olmayan belediye kalmasın istiyoruz.

Sokak hayvanlarına bakmak belediyelerin görevidir. Umarız Serik Belediyesi bu yıl rehabilitasyon merkezi kurarak sokakta yaşam savaşı veren hayvanların kısırlaştırma ve tedavilerini yapabilecek duruma gelebilir.

Her ilçe belediyesinin veteriner işleri müdürü olmalı ve tüm kadronun hayvansever olması güzel işlerin ortaya çıkmasına sebep olur.

#suleymansoylu #süleymansoylu #belediyeler #antalyaserikbelediyesi #serik #antalya #antalyadaneleroluyor #antalyahakkında #antalyapatikorumaderneği #pakoder

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.