4 Ekim 2020 Pazar

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü, diğer günler gibi sembolik bir gündür amacı farkındalık kazandırmaktır. Hayvanlar 365 gün korunmaya muhtaçtır, korumanın yanında beslenme ve barınma haklarının olduğu, sokakların esas sahibi olduklarını herkese anlatmalı ve öğretmeliyiz.

Sürekli yapılan şikayetlerle mahallesinde hayvan istemeyen insanlar yüzünden hiçbir yere sığdırılmıyor, yasa henüz çıkmadığı için hayvanlara eziyet edenler cezasız kalıyor. Hayvan bakanları canından bezdiren komşuları ve sorunlu kişiler yüzünden emek verenler de ziyan oluyor.

Bilinçli, vicdanlı, çıkar gözetmeden, yasal haklarını bilerek emek veren bireysel gönüllüler çoğaldıkça kötülerin meydanı daralacaktır.

Bu günü anlamlı kılmak için harekete geçin, hiçbir şey yapamıyorsanız bari kapınızın önüne bir kap su bırakın. "Kutlarım" demekle kutlama yapılmıyor, açlar ve söyleyemiyorlar sizlerden medet umuyorlar.

#4ekim #4ekimhayvanlarıkorumagünü #pakoder #pakoderiyilikhareketi #iyilikhareketi #birkapsubirkapmama #satınalmasahiplen 


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.