13 Aralık 2020 Pazar

Basit Kedi Kulübesi Yapımı


İnsan isterse herşey için bir yol bulunur. 🐾♥️🐾

Madem sokağa çıkma yasağı var, bu süreyi faydalı ve güzel işlerle değerlendirebilirsiniz. Önce evde kullanmadığınız malzemeleri bir araya toplayın ve sokağınızdaki yaşam mücadelesi veren hayvanların barınabileceği kulübeler yapın.

Dikkat etmeniz gerekenleri de biz sıralayarak sizlere yardımcı olalım;

- Plastik malzemeler soğuk olur o nedenle eski bir kazak ya da havlu kullanarak içini kaplayarak, plastikle temas kurmasını engelleyiniz.

- Karton, mukavva ile yapacaksanız nemden bile etkilenir o nedenle muşamba ile kaplanmalıdır.

- Giriş kapısı sadece bir kedinin girebileceği kadar dar olmalı ki nefesi ile içeriyi ısıtabilsin.

- Köpük ile çalışacaksanız ve dışarıda kullanacaksanız tıpkı mukavva gibi hafif olacağından sabitlemeniz çok önemli bir esintide yuvaları uçmamalı. 

- Dışarıda kullanacağınız kedi kulübeleri için en önemli bilgi ise köpeklerin erişemeyeceği aynı zamanda insanların şiddetine maruz kalmayacağı, mümkün olduğu kadar gözden uzak yerlere yerleştirmelisiniz. Kamufle ederseniz çok daha iyi olacaktır.

- Kulübenin giriş kısmı asla rüzgarın estiği yöne doğru olmamalıdır.

Doğruyu bulmak için tek yol vardır o da "empati kurmak" o kulübede kendinizin yaşayacağını düşünerek ve hissederek yaparsanız en güzelini başarırsınız.

Hadi artık oturduğunuz yerden kalkın ve bugün kendinize bir güzellik yapın, yarın çok geç olabilir "an"da kalın.

#pakoder #pakoderiyilikhareketi #kulübeyapımı #nadirekaraman #hayvansevereğitimi #hayvanlarolmadanasla #barınmahakkı #yuvayapımı #etkinlikpaylasimi #etkinlikzamanı #etkinlik 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.