24 Aralık 2020 Perşembe

Duyarlı İnsanlar Aranıyor


 BESLEME VE SU ODAKLARINI BOŞ BIRAKMAYIN, NE ZAMAN BİR GARİBANIN GELECEĞİNİ  BİLEMEZSİNİZ.

Dünyada herkese yetecek gıda varken aç kalan canlıların varlığı, tüm insanların ayıbıdır. Gece karnın aç ise uyuyamıyorsun değil mi? Hiçbir canlı aç uyuyamaz. Özellikle soğuk havalarda aç isen daha fazla üşürsün.

Yeme ve hayvanlara yedir demiyoruz, yediklerinden artanını uygun bir yere bırak, çevrendeki yemekle ilgili olan iş yerlerini dolaş ve yemek artıklarını hayvanlara vermesini sağla, bu dünyaya sadece kendi karnını doyurmak için gelmediğini hatırla. Biraz duyarlı olsanız bu kadar açlık yaşanmaz, uzun süre aç kalanın vücut direnci kırılıyor ve hastalıklara yenik düşüyor.

Bir düşünün, bugün kendinizden başkası için bir güzellik yaptınız mı? Mesela kapınızın önüne bir kap su koydunuz mu, bayat ekmekleri su ile yumuşatıp kuşlara ikram ettiniz mi, yemeğinizin artanını ne yaptınız? Vicdanınız rahat mı, varlığınız bu dünyaya bir iyilik katıyor mu?

Duyarlılığı yüksek olan insanlar için bu fotoğraf nasıl bir acı barındırıyor tahmin bile edemezsiniz.

Her yemeğe oturduğunda biçare olan hayvanları hatırla, boğazınızdan lokma geçecek mi test edin.

İnsanlar konuşarak derdini anlatır ama hayvanlar tamamen sizin insafınıza kalmıştır. Sizlere ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu görmüyor musunuz? Verdikçe zarar etmez, bereketlenirsiniz, ettiğiniz dualar karşılık bulur, manevi huzura kavuşursunuz.

#birkapsubirkapmama #merhametedin #empati #vicdan #duyarlılık #pakoder #pakoderiyilikhareketi #iyilikhareketi #maneviyat #birpatitut #dua #huzur #açlık #hayvanseverler #sokakhayvanları #hayvansevereğitimi #acı #hastalık #besleme #yaşamhakkı #yaşamhakkınasaygı Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.