27 Aralık 2020 Pazar

İllegal Üretim Suçtur


 Hepimizi derinden üzen Ankara'daki uygunsuz üretim yapan, bulundukları yerde havlamasın ve komşular şikayet etmesin diye ses telleri (rapora göre) "dağlanan" çocuklar için verilen para cezası belli oldu. Hiçbir ceza dağlanan ses tellerini geri getirmeyecek ve kalan ömürlerini sessiz yaşamak zorunda kalacaklar.

Söyleyecek çok şey var ama yüreğe dokunmuyorsa, çözüme kavuşmuyorsa, dilsizlere çare olmuyorsa binlerce kelime yazsakta yaşadıkları acıyı silemeyiz, bundan sonrası için bir daha olmayacaktır diyemeyiz.

Canlıların hakları yasalar ile korunur, hukuk devleti olmanın gereği budur. Bu kadar eziyet ve işkenceye maruz kalan hayvanların hakları için, bir daha kimse cesaret edemesin diye caydırıcı cezalar gerekiyor. Dünyaya gelen her canlının yaşam hakkı vardır ve saygı duyulmalıdır. Para kazanmak için hayvanları türlü eziyetler ile üreten ve satanlar caydırıcı cezalarla yargılanmalıdır. "Mal" değil "Can" olduklarını ancak yasalarla öğretebiliriz.

Çevrenize karşı daha duyarlı olmalı ve "sessiz çığlıkları" duymalısınız. Biz de illegal üretim yapanlara ibret olsun diye paylaşıyoruz. Bir canlının acısını ekmek yapıp boğazınızdan geçiremezsiniz, burnunuzdan çıkaran ilahi adaleti yok sayamazsınız.

Satın almayın bu işkencelerin ortağı olmayın.

#hayvanhaklarıyasası #hayvanaşiddetsuçtur #satınalmasahiplen #suçortağıolma #işkence #maldeğilcan #yaşamhakkı #yaşamhakkınasaygı #hayvanaşiddetehayır #duyarlıolun #acıçekiyorlar #hayvanhakları #pakoder #hayvansevereğitimi 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.