26 Aralık 2020 Cumartesi

Kısırlaştır ki Yaşasın


 Kısırlaştırmanın önemini anlamalısınız. Her gün ama her gün şikayet ediliyorlar, kimse dükkanının önünde kedi, köpek istemiyor. Apartmanlardan bile dünya kadar şikayet geliyor "gece havladığı için uyuyamıyorum" diyen diyene...

Ne olacak bu çocuklar?

Kısırlaştırılmayanlar yeni doğumlarla sayıyı katlıyor, kendi karnını doyuramazken dünyaya gelen yavruların çoğu 6 ay yaşamadan acı içinde ölüyor. Kalanlar ise yine şikayet edilmeye devam ediliyor.

Dükkanının önünde bakan azınlık ise mahalle baskısına dayanabildiği sürece bakmaya devam ediyor ve direnci kırıldığında onlar da vazgeçmek zorunda kalıyor.

Ne olacak bu çocuklar?

Bir lokma yiyecek ve bir yudum su bulabileceği yerden uzaklara terk ediliyor. Eskiden gönüllüler sadece evinin güzergahı üzerinde olan hayvanları beslerdi şimdi bu bile yetmiyor. Şehirlerarası boş arazilere bırakılıyor ve ölüme terk ediliyor. Çözüm bu değil.

Tüm belediyeler ve gönüllüler kısırlaştırmanın hayati değer taşıdığının farkına vararak işi ciddiye almalıdır.

Kısırlaştırma işlemine kırsaldan başlanmalıdır, köylerde yaşayan hayvanlar parazit aşısı bile olmuyor, kontrolsüz üreme hayvanların katledilmesine sebep oluyor.

Sorunu çözmek yerine öldürülmelerine göz yuman herkesin bu vebale ortak olduğunu biz biliyoruz, siz de biliyor musunuz?

#kısırlaştıraşılatyaşat #kısırlaştır #kısırlaştırma #kaliteliyaşam #yaşamhakkı #yaşamhakkınasaygı  #hayvanhakları #hayvanhaklarıyasası #hayvanlarkorunmayamuhtaç #pakoder #kahramankutlu #pakoderiyilikhareketi #hayvansevereğitimi 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.