27 Aralık 2020 Pazar

Kısırlaştırma Hayat Kurtarır


Dikkat, yüreğiniz sızlayabilir.

İyilik yapmak isterseniz bir hayvan kısırlaştırın.

Bugün besleme yapmak için farklı yerlerdeydik ve hangi birini paylaşayım diye düşünürken açlıktan nefes almadan mamaya saldıran, poşeti açmamı dahi bekleyemeyen güzellikleri görmenizin daha uygun olacağını düşündük.

Genel bir görüş bildirmek istedik;

Sadece karın doyurmak yetmiyor, düzenli beslenme kadar tedavi ve kısırlaştırma yapılması da şart yoksa bu yıl bahçenizde bakamayıp şikayet ederek barınaklara yollamak istediğiniz garibanlar acı içinde ölecekler.

Bahçede bakar, beslerim diyorsanız seneye sayıları en az 3 katına çıkacak yani kısırlaştırma şart.

Özel veteriner ücretleri çok pahalı hayır yapmak için kısırlaştırma yapan insanların sayısı da ciddi oranda azaldı.

Belediyelerde ücretsiz kısırlaştırma yapılıyor ancak hem viral hastalık hem de yoğunluktan dolayı istenilen denge kurulamıyor.

Çözüm olarak gönüllüler besleme yaparak aslında belediyelerin vermesi gereken hizmeti sunuyor, kısırlaştırma ve tedavi olanaklarının acilen genişletilmesi gerekmektedir.

Dünyayı esir alan salgın sürecinde kapanan iş yerlerinden yemek artığı bile bulamayan hayvanlar daha fazla mağdur oldular. Belediyelerin beslenme konusunda daha duyarlı çalışmasını talep ediyoruz.

#dilsizkullar #belediyeler #beslemeodağı #suodağı #kısırlaştıraşılatyaşat #sokağındakihayvanasahipçık #sokakhayvanları #birkapsubirkapmama #satınalmasahiplen #pakoder #pakoderiyilikhareketi #hayvansevereğitimi #ebruparaf #eğitim #empati #merhametedin #kısırlaştırın 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.