8 Ocak 2021 Cuma

Antalya Cemil Meriç Kütüphanesi

 

Antalya Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan TÜTÜNCÜ öncülüğünde başlatılan Dokuma Park içerisinde kurulan Cemil MERİÇ Kütüphanesi için yürütülen kitap toplama kampanyasına Antalya Pati Koruma Derneği/PAKODER de Kitap bağışı yaparak destek oldu.

Derneğimiz sadece sokak hayvanları için değil geçtirdiğimiz pandemi sürecinde birçok insana da destek vererek zor günlerin dayanışma içinde geçirilebileceğini gösteren örnek davranışlar sergilemeye devam ediyor. Pakoder adına Kitapları Sayın Ela Kezban İnan ve Sayın Nezahat Karaman arkadaşlarımız teslim etti.


Ödüllü kütüphane

Tütüncü, kütüphanenin, Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüllendirildiğini anımsatarak, açıklamasında şunları kaydetti: “Eserin güzelliği zaten ortada ama bunun yanında ortaya koyduğumuz vizyonun başarısı da Tarihi Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.
Kitaba, okumaya, öğrenmeye çok önem veriyoruz. Bunun hepimize çok yakıştığını iddia ediyoruz. Dolayısıyla eğitime, kültüre, öğrenmeye ve bilgiye yönelik çalışmalarımız da belediyecilik faaliyetlerimiz içerisinde ayrı bir yer tutuyor.”


“Cemil Meriç Kütüphanesi’ni, halkımızla gönül gönüle oluşturuyoruz.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, “Kitap bağış kampanyamız da son derece iyi gidiyor. Bugüne kadar kütüphanemize 20 bine yakın kitap bağışlandı. Bağış kampanyamız devam ediyor.” bilgisini paylaştı.

Antalya’nın ilk müze kütüphanesi

Cemil Meriç Müze Kütüphanesi’nin alanında Antalya’da bir ilk olduğuna işaret eden Tütüncü, “Tam da çevreye duyarlı bir yaşantının konuşulduğu günlerde Botanik Parkın tam ortasına bir kütüphane yapıyoruz. Eserimiz, Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun.” diyerek açıklamasını tamamladı.  

Bağış için ‘kitaplik.kepez-bld.gov.tr’ linki

Kitap koleksiyonuna bağışların da kabul edildiği Cemil Meriç Müze Kütüphanesi için Kepez Belediyesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Fotoğrafçılar Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası ile Hukuki Araştırmalar Derneği Antalya Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalanmıştı.
Bu protokolün ardından kütüphaneye internet üzerinden bağış yapılabilmesi için ‘ kitaplik.kepez-bld.gov.tr’ linki kuruldu.Sizler de anlamlı kitap bağışı kampanyasına katılmak isterseniz verilen link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.