14 Ocak 2021 Perşembe

Hayvanlara Sarılın


 Pandemi öncesinde besleme etkinliklerimizde pişirdiklerimizi diğer besleme odaklarına da göndererek birçok yerin beslenmesini sağlıyor, kulübe etkinliklerimiz ile birçok evsiz çocuğu yuva sahibi yapıyorduk. Etkinliklerimize gelen çocuklara Anasınıfı Öğretmenlerimiz eğlenceli şekilde hayvanlarla ilgili eğitim verirken, Okullarda "Hayvan Sevgisi" derslerine başlamıştık ki tüm dünyayı sarsan covid19 salgını ile insanlar eve kapanmak zorunda kaldı. Bir arada olup yine eskisi gibi olmayı özlesekte dünyanın gerçeğine uymak zorundayız.


İş yerlerinin kapanmasından dolayı yemeğe ulaşma konusunda ciddi sorunlar yaşayan hayvanlar, "tavukları kapıyor" diye vuruluyor ya da zehirleniyorlar. Duyarlı insanların yüreğini bin parçaya bölen acı haberleri duymaktan yorulduk hem de çok yorulduk. Her canlının yaşam hakkı olduğunu bir türlü kavramayan insanların varlığı, hayvanların eskisinden daha fazla koruması gerektiğini gösteriyor.


Kapınızın önüne bir kap su ve yemeğinizden artanları koymanız önemli bir hal aldı. Bir süredir etkinlik yapma imkanı bulamadığımız için hepimiz kendi imkanlarımız ile yakın çevremizdeki hayvanlara kulübeler yaparak kışı kolay geçirmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ancak mağduriyetlerini anlayarak emek verecek insanların sayısının az olması yüzünden birçok yuvasız hayvan üşüyor. Her 10 kişiden 2 tanesi duyarlılık gösterip kendi imkanları ile kulübe yapıp uygun yerlere koysa çok güzel olacak.


Birlikte etkinliklere devam edebileceğimiz günleri beklemek yerine, herkes bir kulübe yapma gayreti içine girse, kendiniz yapamıyorsanız eğer kulübe yapabilecek bir yakınınıza söyleseniz yine olur. Zor günler dayanışma içinde olursak kolay geçer, herkes kendi mahallesindeki kediye, köpeğe sahip çıksa kış üşütmeden geçecek.


Kısırlaştırma çok önemli bir de sokak hayvanlarına sarılın, sarılın ki mahalle bireyleri hayvanların korkulacak, kaçılacak durumlarının olmadığını, değerli olduklarını hissetsin.#yaşamhakkı #yaşamhakkınasaygı #kısırlaştıraşılatyaşat #birpatitut #sarıl #sarılmak #birkapsubirkapmama #covid19 #pandemi #pakoder #ebruparaf #pakoderiyilikhareketi #hayvansevereğitimi #antalya #sokağındakihayvanasahipçık #hayvanhakları 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.