29 Ocak 2021 Cuma

Rol Model

Bayrağı bizden sonra gelecek nesil taşıyacaksa en büyük yatırım elbette çocuklara yapılmalı, hayvan sevgisi ile büyümüş, kendinden başka canlıların ihtiyaçlarını anlayacak kadar empati kurabilen özel ve güzel çocukların yetişmesi önce ailelerin sonra öğretmenlerin sorumluluğudur.


İlk eğitim ailede başlar ancak hayvanlara karşı merhamet duymayan ailenin çocuğu da ailesi kadar gaddar olabilir. Sevgisiz ve vicdansız aile ortamında büyüyen çocuğu doğru çizgiye çekmenin tüm yükü öğretmenlerin üzerine kalır. İyi sonuçlar almak zor olsa da imkansız değildir çünkü hayvan sevgisi aşılamak için hiç bitmek tükenmek bilmeyen enerji ve sabır öğretmenlerde mevcuttur.


Sevgi dolu bir ailede en güçlü öğretmen annedir, hayvan korkunuz varsa bu anlamsız korkuyu yenecek birçok seçenek var ve bilgiye ulaşmak çok kolay, biraz gayret göstererek hem korkunuzu yenebilir hem de çocuklarınıza en güzel rol model olabilirsiniz. Çocuklarınız gelecek için ektiğiniz tohumlardır, özenle büyüttüğünüz çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılarsanız en güzel meyveleri sizler toplayacaksınız. 


#eğitim #fobi #köpekkorkusu #kedikorkusu #örümcekkorkusu #yılankorkusu #farekorkusu #böcekkorkusu #korku #kedi #köpek #fare #yılan #örümcek #anne #öğretmen #rolmodel #pakoder #hayvansevereğitimi 


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.