11 Mart 2021 Perşembe

Hayvan Sahiplendirme


 SAHİPLENDİRME YAPANLARIN DİKKATİNE;


Gözlerindeki çaresizliği okuyun, bakımsızlıktan kaburgalarını sayabilirsiniz. Kurtulmak için o kadar çırpınmış ki zincirinin nasıl dolandığına dikkatlice baktığınızda göreceksiniz. Suyu varsa suyuna ulaşamaz, yiyeceği varsa yine ulaşma şansı yok, kaderine terk edilmiş.


Sevgisiz, ilgisiz ve bağlayarak bakacaksanız sahiplenmeyin. Sahipli ve bağlı olarak bakılan birçok hayvan aç ve perişan oluyor. Kıymet bilmeyen ellerde herşey ziyandır. 


Sahiplendirme yapacağınız insanları dikkatli seçmeli ve asla takibi bırakmamalısınız. Kalacağı yeri, sahiplenecek insanların davranışlarını hatta ruhsal durumlarını bile dikkate almalısınız. 


Bir hayvanın sorumluluğunu üstlenemeyecek, hasta olduğunu anlayamayacak ve gerektiğinde veterinere götürmeyecek insanlara hayvan sahiplendirmeyin. 


Elinizdeki oyuncak değil, o bir canlı ve duyguları var sevilmediği yerde durmak istemeyecektir, psikolojik olarak yıpranacak ve bir süre sonra hastalanacak çünkü yaşam sevincini çalıyorsunuz, buna hakkınız yok.


Fotoğrafa bir süre baktığınızda içinizde bir yerlerde acı hissetmiyorsanız biraz önce okuduklarınızı unutun gitsin, bu sözler sizin için yazılmadı.


#ebruparaf #pakoder #hayvansevereğitimi #hayvansahiplendirme #sahiplendirme #vicdan #merhamet #ruhsağlığı #psikolojik #çöküntü #ziyan #oyuncak #değil #yaşamhakkı #saygı #değerlereğitimi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.