28 Mart 2021 Pazar

Kısırlaştır ki Yaşasın


 Farkındalığınız yaşatır.


Hiçbir yerde istenmiyorlar oysa var oluş sebepleri var ve doğanın dengesini oluşturuyorlar. Bu bilgilerden yoksun olanlar ise her fırsatta şikayet ederek bazen beslenmelerine engel oluyor bazen de yuva olarak bildikleri yerden ayrılmalarına sebep oluyorlar. 


Kısırlaştırın, hayvanların yaşam amacını anlamamış olanlar bu güzellikleri hak etmiyor. Tekmeleniyor, taşlanıyor, çiğneniyorlar sayıları azalırsa kıymetli hale gelecekler.


Kısırlaştırmak, bebeklerin eziyet içinde yaşayacağı bir ölümden kurtarmaktır. Anne adayının sağlıklı kalması, baba adayının ise kavga ederek yaralanmaması demektir.


Kedi istemezseniz farelerle uğraşacaksınız, köpek istemezseniz yaban hayvanları ile yüz yüze kalacaksınız. Şikayet etmenizin nelere sebep olduğunu düşünmüyor, yaşamın ve doğanın gerçeğini okuyamıyorsunuz. 


#kısırlaştıraşılatyaşat #birpatitut #kısırlaştır #aşı #doğa #denge #evcilhayvanlar #varoluş #sebep #şikayetetme #hayvansağlığı #yabanhayatı #bilinç #şuur #eğitim #pakoder #pakoderbilgihazinesi #hayvansevereğitimi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.