16 Nisan 2021 Cuma

Uykudayken Kaç Böcek Yutuyorsunuz?


 Yavrular o kadar savunmasız ki kendinden geçmiş, uykunun dibini bulmuş tatlı tatlı horluyorken çevreden gelecek tüm tehlikelere açık olduğunun bile farkında olacak kadar yaşam deneyimi de henüz yok. Annesi yemek aramaya gidiyor, trafik canavarına denk gelmezse, köpek saldırısına uğramazsa ya da bir insanın tekmesine denk gelmezse yavrusuna geri dönecek. Belki de bir daha hiç dönemeyecek, olasılıkları düşünmek bile yüreğimizi sıkmaya yetiyor. 


Kediler evcil ve narindir yerleri insanın yanıdır. Herkes sokaktan bir tane alsa hem hayatınız renklenir hem de hak ettikleri gibi bir yuvaları olur.


Kedilerin evde olmasının faydalarından birkaçını bilmeniz için sıralayalım;


💥 Gece uyurken ağzınından girecek böcekleri kediler yok eder. Yaşamınız boyunca uyurken kaç böcek yuttuğunuzu internetten araştırınız.


💥 Evinizdeki negatif enerjiyi toplar ve kalp krizi geçirme riskinizi ciddi oranda düşürür. İlaç kullanmak yerine kedi sevin.


💥 Kedi varlığı ile mutluluk hormonunu çalıştırır, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar.


Uzun yazıları okumayı sevmediğinizi bildiğimizden kısa tutuyoruz, devamını merak edenler araştırma yapabilir.


Hala bir kedi sahibi değilseniz sürekli doktora gidiyor, onlarca ilaç kullanıyor ve depresyondan çıkmıyorsunuz demektir.


#ebruparaf #pakoder #hayvansevereğitimi #kedilermuhteşem #satınalmasahiplen #sokağındakihayvanasahipçık #sokaktakiler #kedi #kediler #mutlulukhormonu #bağışıklıkgüçlendirici #böcek #doktor #ilaç #tedavi #kalpkrizi #sağlık 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.