27 Mayıs 2021 Perşembe

Hayvana Şiddete Hayır


 Çöp mü bu çocuklar?


İnsan evladından ne farkı var? Nefes alıyor, annelerini arıyor, en az sizin kadar canları yanıyor, tek farkı insanlar yardıma ihtiyaç duyduğunda konuşup derdini anlatıyor ama hayvanlar sessiz çığlıklar içinde ölüyor.


Çöp poşetinin içine koyup, ağzını bağlayarak attığınızda boğularak ölmesini istediğiniz anlaşılıyor. Oysa yaşayan her canlının dünyaya gelme sebebi ve yaşam hakkı vardır. Bu kadar kötü olmayı nasıl başarıyorsunuz? Kirli ruhlarınız ile dünyayı çöpe çevirdiğiniz yetmedi mi? Dünyada yaşattığınızı yaşamadan ölünmüyorsa o poşete gireceğiniz günü bekleyin. Kötülükte birbiri ile yarışan insanların viraneye çevirdiği dünyada mücadele etmek elbette zor ama imkansız değil. 


Kendinden başka kimsenin yaşamına saygı duymayan, eline fırsat geçtiğinde hemen öldüren ya da yaralayan insanlar; dua edip yine sadece kendiniz için siparişlerde bulunuyor ve dualarım kabul olmuyor, işim rast gitmiyor, hastalık ve belalarla uğraşıyorum diye yakınıyorsunuz. Başınıza taş yağmıyorsa şükredin. Savunmasız hayvanlara el sürmeyin, içinizdeki kötülüğü öldürün, bu dünyada olmayı hak etmeyen asıl sizlersiniz.


Bu ne ilk ne de son olacak biliyoruz o yüzden yüreği merhametle dolu, çevresine duyarlı olan  her insandan rica ediyoruz, çöp poşeti ya da çuval gibi içine hayvan konulması mümkün olan herşeye karşı dikkatli olun. Kurtarılmayı bekleyen dilsizlerin dili, çuvalın düğümünü çözemeyenlerin eli sizsiniz. 


#ebruparaf #pakoder #hayvansevereğitimi #insanlıkdersi #hayvanlar #dokunmayın #hayvanaşiddetehayır 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.