4 Ağustos 2021 Çarşamba

Küresel Isınma Sonuçları

Vazgeçmek ne kadar ağır bir yenilgi... 🐾😪🐾


Direnmek yakışır bize, sevdiklerimizi, hayvanlarımızı, toprağımızı, ormanımızı geride bırakıp kendi canımızın derdine düşemeyiz.


🐾 Bu yayın sizlere moral olsun, ilham olsun. 🐾


Çok kayıp verdik hala kayıp vermeye devam ediyoruz. Tüm çabamız geride kalanları kurtarmak içindir. ❤ Bir tek ağacı, bir tek insanı, bir tek hayvanı kurtarabiliyorsanız bu gayretin peşine düşün, bu zor günleri de elbet aşacağız. ❤


Yangınların bilançosu çok ağır olsa da şunu gördük ki;


İçinde sızı hisseden dernekler, dernek gönüllüleri ve bireyseller yangın haberini alır almaz hemen harekete geçerek tek yürek olabildiğimizi yine gösterdik. Bir tek canlının hayatını kurtarmak için emek veren herkese sonsuz teşekkürler...


Küresel ısınma sonucunda tek yanan biz değiliz, dünya yanıyor. Elimizde imkan olsa da dünyanın diğer ucundaki yangını bile biz söndürelim isteriz. Hiçbir canlı yanarak, boğularak ölmesin, ağaçlar ağlamasın tek dileğimiz.


Bizlere düşen en büyük görev; yangın çıkmasına engel olmak için gereken tedbirleri almaktır. Havada nem yok ve ağaçlar çıra gibi yanıyor, cam şişeler bu sıcaklıkta bomba etkisi taşıyor. Düşüncesizce doğaya atılan izmaritler, anız yakmaya çalışmak gibi son derece tehlikeli oluyor.


Söndürmeye gücünüz yetmiyorsa, yangın çıkmasına engel olun.


Yangına müdahale edecek araçların önünü açmalıyız, bilinçli davranınca çok daha fazlasını başaracağız. 


Yardımlarınızı Belediyelere yaparak ihtiyaç sahiplerine kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


#pakoder #pakoderiyilikhareketi #türkiyeyanıyor #dünyayanıyor #küreselısınma #hayvansevereğitimi  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.