8 Aralık 2021 Çarşamba

Hayvan Refahı Yasası Sonucunda Ceza Aldı


 İSTENİLDİĞİ ZAMAN YASALAR UYGULANIYOR, HAK YERİNİ BULUYOR.


26 Kasım 2021 tarihinde Beyarmudu köyünde yaşayan Mustafa Bey'in köpeği evden kaçtığı gün, arka mahallesinde yaşayan komşusu tarafından sopa ile dövülerek öldürülüp sokağa atılmış. Ertesi gün köpeğini aramaya devam eden Mustafa Bey'e olay görgü şahitleri tarafından anlatılmış ve köpeğinin ölüsünü bulmasına yardımcı olmuşlar. Dörtyol Polis Karakoluna şikayetçi olan Mustafa Bey olayın peşini bırakmayıp gerekli tüm yasal süreci yerine getirip, tek bir an bile geri adım atmayınca, köpeğe nekropsi yapılıyor, veteriner raporu alınıyor ve şikayetinin takipçisi oluyor.


Hiç korkmadan, kendinin de alabileceği cezaya rağmen köpeğinin hakkını aradı ve adalet yerini buldu. Köpeği vahşice öldüren kişiye Hayvan Refahı Yasası, madde 6, Hayvana Kötü Muameleden Dörtyol Polisi tarafından rapor tutuldu ve 4 asgari ücret para cezası kesilmesi için Veteriner Dairesine yollandı.


Mustafa Bey'in köpeği için gösterdiği çaba ve hak arayışı sizlere de ilham olsun. Öncelikle köpeğinizin kaçmaması için gerekli tedbirleri alın. Mağdur edilen bir hayvan varsa onu kurtarmak ya da hakkını aramak için gerekirse her gün şikayetinizi yenileyin.


Hayvanlar dilsiz, insanların bir kısmı merhametsiz, bir kısmı ruh hastası geriye hayvanları koruyacak aklı başında insan sayısı ortada...


#yasamhakkınasaygı #adalet #hayvanakötümuamele #hayvanrefahıyasası #merhametedin #pakoder #hayvansevereğitimi 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.