14 Ocak 2022 Cuma

14 Ocak Uzatılsın


 

Van, Trabzon, Hatay, Samsun, Üsküdar ve adını sayamadığımız birçok Belediye Yasak Irkları kısırlaştırdı, belge verdi. Tarım ve Orman müdürlükleri de kayıtlarını gerçekleştirdi.


Demek ki neymiş?

İstenildiği takdirde Barınaklar yasaklı ırkları kısırlaştırıp belge verebiliyormuş.


Neden bazı illerde bu uygulama yapılmadı veya yapılamadı? 


Çünkü; bazıları için para toplamak, tüm bu canları kurtarmaktan daha tatlı gelmişti... Hayvanseverin yoğun olduğu söylenen bir şehirde yani Antalya'da barınaklar kısırlaştırma yapamadıysa bu ayıp "Belediyeler kısırlaştırma yapamaz ve belge veremez" diye yırtınanlarındır.


 Tarım ve Orman Müdürlükleri önünde tüm yasaklı ırklar için eylem yapılabilirdi ama maalesef onun yerine Müdürlükler aranarak "kayıt yapamazsınız, belediyeler belge veremez" demek işlerine gelmişti. 

Bu süreçte tümünü kurtarabilmek için çok çırpındık ama başaramadık.


Bu vesileyle, tüm yasaklı ırkları kurtarmamıza engel olanların bahçeleri bahar görmesin.


Bundan sonra ne olacak?


Barınakların hali ortada... Yasaklı ırklar artık oradan başka yer göremeyecek, kısa süre sonra birçoğu strese girip intihar edecekler.


16 Ocak tarihinde, saat 14.30'da Ankara, Ulus Meydanında 42 STK tarafından basın açıklaması yapılacak #14ocakuzatılsın denilecek.


Şimdi harekete geçmeli ve barınağa alınan çocukların eğlenerek zaman geçirebilecekleri güzel ortamlara sahip olmaları için çabalamalıyız.

Sizlerden birşey bekliyor muyuz?

Elbette hayır...

Gölge etmeyin, yeter...


Egosu boyunu aşmamış olanlar bu sözleri üstüne almasın. Kötüler kadar iyiler de var bu dünyada ve bizim hedef kitlemiz sadece çıkarsız hayvanlara emek verenlerdir. Varlığınız bizlere umut, masum çocuklara da can katmaktadır.#vicdansızlık #merhamet #basınaçıklaması #yasakırklar #barınaklar #stk #pakoder #hayvansevereğitimi 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.