10 Ocak 2022 Pazartesi

Her Türlü Şiddete Karşıyız


Şiddet mağduru olan hayvanların kulübelerinin yıkılmasını engellemek isterken baltalı saldırıya uğrayan Ay Yıldız Hayvan Koruma Dernek Başkanı Sayın Faruk Çavuş Bey'e Kepez Belediyesi Baskan Yardımcısı  Sayın Mustafa Özsoy ile birlikte ziyarete gittik. Şiddetin her türlüsüne karşıyız, hayvanları korumak isteyen insanların şiddet görmemesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.

Evcil hayvanların yeri insanların yanıdır, barınaklar yaşam alanı değil geçici bakım evi olarak kalmalıdır.

Babası tarafından öz çocuğuna, gelinine tecavüz eden yaşlı adam örneğinden yola çıkarsak bütün yaşlıları huzur evine yerleştirelim, hayvanlara şiddet uygulayan çocukları çocuk esirgeme kurumuna toplayalım, 2 sahipli köpek saldırısı sonucu tüm sokak hayvanlarını da barınaklara kapatalım; çözüm bu mudur? Elbette bu mantıklı bir çözüm değildir, geriye yaşanacak bir dünya kalmayacaktır.

Mantıklı olan önce yasak ırk üretimini durdurmak, var olanları ücretsiz kısırlaştırmak ve çipletmektir. Bu işlerin sorumluluğu da belediyelerindir. En büyük suç yıllardır düzenli kısırlaştırma yapmayan belediyeler ve yasak ırkların üretimine engel olmayanlardır.

Sokak hayvanlarına ve onlara bakan gönüllülere dokunmayın.

#sokaktansahiplen #satınalmasahiplen #sokağındakihayvanasahipçık #pakoder #yasaklıırklaraözgürlük #yasakirkyaftasısonbulsun #hayvansevereğitimi 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.