3 Şubat 2022 Perşembe

Barınaklara Ziyarete Gidin


 Yol kenarında bir koli bulmuş ve bebeklerini de kucağına almış, emzirmesi lazım ancak kımıldama imkanı bile yok. 🐾😪🐾

Bu kadar çaresizler işte, halden anlayan insanlara muhtaçlar ama halden anlayanlar çok az. 🐾😪🐾

Açlıktan tavuk yeseler vuruluyorlar, sığındıkları yerlerden tekme tokat kovuluyorlar. Sahiplenilseler kapının önüne bağlanıp bir kuru ekmekle yaşamasını istiyor esir ediliyorlar. Daha ileriye gidenler ise iç organlarının paramparça olacağını bile bile zehirliyorlar. Kimileri de şikayet ederek barınaklarda yaşamasını istiyor sahi siz hiç barınağa gittiniz mi? Gittiğinizi sanmıyorum, gitseydiniz şikayet edip barınağa girmesine razı olamazdınız. 🐾😪🐾

Birkaç iyi insan hayvanların yaşadığı şiddete dayanamayıp kendi hayatından vazgeçecek kadar hayvanları korumaya çalışıyor. Kendi yemiyor hayvanlara yediriyor, kendi uyumuyor hayvanlar huzur bulsun diye çırpınıyor. Sizler o insanların yanında olmak yerine bazı yakıştırmalar yapıyorsunuz mesela ilk saldırı sözünüz "istifçi" oluyor. Öyle zavallısınız ki hiç düşünmüyorsunuz? Her insan gördüğüne baksa, sahip çıksa "O" insanlar bu kadar fazla hayvana bakarak kendilerini perişan etmezlerdi, anlamıyorsunuz. Çünkü derdiniz anlamak değil yaftalamak. Yaptıklarınız kadar yapmadıklarınızdan da sorumlusunuz.

Şimdi zor durumda olan anne ve bebekleri var kim bakar desek hiç üstünüze alınmazsınız. Barınağa gitti desek kıyameti koparır beddua etmek için birbirinizle yarışırsınız, siz sahip çıkın desek yine kaybolursunuz. İstifçi diye yaftalamaya çalıştığınız insanlar ise imkansızlıklar içinde olsa da anne ve yavrularının ortada kalmasına dayanamayacak kadar hassas yüreklidir. Sizlerden farklılardır, gördüğünüz aynı resim ama hissettikleriniz bambaşkadır.

Ya gördüğünüze sahip çıkın ya da sahip çıkanlara saygı duyun. Kısacası gölge etmeyin.

Yazdıklarımızın bizimle hiçbir ilgisi yok, çokça hayvan bakmaya çalışanların feryadıdır dillendirdiğimiz. Belki okur ve bakış açınızı doğru yöne çevirirsiniz diye umut yeşertiyoruz.

Boş zamanlarınızda barınaklara ya da çok hayvan bakan insanlara ziyarete gidin. Verecek birşeyiniz olmasa da hayvanların başını okşamanız, gözlerine derin derin bakmanız yeter.

#yaşamhakkı #sokağındakihayvanasahipçık #sokaktakiler #barınmahakkı #satınalmasahiplen #pakoder #hayvansevereğitimi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.