22 Şubat 2022 Salı

Fahrettin Özcan Akkök Anısına

FAHRETTİN ÖZCAN AKKÖK ANISINA 


Kendi çapımda yaralı hayvanları iyileştirip yuvalandırmak gibi bir yaşam felsefesi ile ilerlerken Rahmetli ile yolumuz kesişti ve 12 yıl boyunca da hayvanlara birlikte emek verdik. Bana "hayvanları sahiplendirmek için neden Facebook üzerinden ilan açmıyorsun?" Dediğinde iyi bir fikir olabileceğini düşünerek ilanlar açıyordum. Sanal dünyanın sahteliğinden habersizdim. İlan açarken trafik kazalı hayvanları görüyor ve o ilanlara koşuyordum. İlk zamanlar her tedavi ettirip, iyileşene kadar baktığım hayvanla ilgili günlük tutuyordum, kazayı nerede ve nasıl geçirdiği, hangi tedaviler uygulandığını yazıyordum. Kendimi yaralı hayvanlara öyle kaptırdım ki bir satır yazacak zamanım kalmamıştı. Bu dönemlerde Rahmetli ile çok hayvan kurtardık. 


Birçok etkinlik yaptık birlikte, hayvanlar için ciddi ter döktüğüne iki cihanda şahidim. Yan yana fotoğrafımızın olmadığını fark ettim çünkü ben fotoğraf çekmekle hiç uğraşmam, Rahmetli ise etkinliklerimizde fotoğraf çekmekle görevli olduğu için kameranın hep arkasında...


Rahmetliyi anlatacak çok kelime var ama benim boğazımda düğüm ve yüreğimde keder olduğu için yazma isteğim yok.


Kasıtlı olarak kimseyi kırıp dökmeyen, kendi dünyasında sakin yaşayan, hayvanlar için emek veren güzel bir insandı. Ruhunun huzur bulmasını diliyorum, 40 gün boyunca beslediğim her hayvanın Rahmetlinin ruhuna dokunmasını ve gittiği yerde mutlu olmasını istiyorum. Yattığı yer nur olsun, toprak incitmesin.


Ömrünün son ayını hastanede geçirdi, o günler de kefareti olsun.


Elveda demek gelmiyor içimden sana "güle güle" demek istiyorum.


20.02.2022

Ebru Paraf


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.