1 Nisan 2022 Cuma

Bilimfest Antalya

Aldığımız her nefeste, attığımız her adımda hayvanların farklı bir dünyaya sahip olması için çabalıyoruz.


Buzları eriyen Ayıların ızdirabı, kürkü için canice öldürülen Fok Balıklarının acısı ile dertleniyoruz çünkü varlığımızın bir anlamı var. Ekolojik dengeyi bozmanın bedelini önce hayvanlar ödüyor eğer bilinçlenmeksek sıra insanlara da gelecek. Doğa ve içindeki her canlının yaşam hakkı olduğunu bilerek sahip çıkmazsak yarınlara umutla bakamayız.


Kedisi, köpeği, kuşu, pengueni ile her yaşam kıymetlidir, büyüklerin kirlettiği bir dünyada yaşamak zorunda kalacak olan çocuklara cenneti sunmak için tüm yanlış uygulamalara karşı durmak zorundayız. Develer güreştirilmemeli, filler dişleri ile yaşamalı, kürk insanların değil hayvanların üzerinde kalmalı...


#bilimfest #farkındalık #kutupayıları #penguen #fil #fokbalığı #kedi #köpek #karınca #kuş #deve #horoz #kürk #doğa #doğalyaşam #pakoder #hayvansevereğitimi

 

31 Mart 2022 tarihinde Antalya, Dokuma Park içinde Kepez Belediye Başkanı Sayın Hakan Tütüncü'nün liderliğinde gerçekleştirildi.

Bilimfest Şenliğine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank eşlik etti.

TÜBİTAK Başkanı Sayın Hasan Mandal ve Milletvekili misafirlerin olduğu şenlik büyük ilgi gördü. 120 bin civarı öğrenci alanı ziyaret etti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.