21 Ağustos 2022 Pazar

Havrita Kapatılmalı


 🛑 Dikkat 🛑


Besleme yapan gönüllülerin ve bir lokma yiyeceğe ihtiyaç duyan hayvanların can güvenliğini tehlikeye sokan, kendisi korkuyor diye yoluna çıkan her hayvanın öldürülmesini çözüm sanan insanların kullandığı, adını dahi anmak istemediğimiz uygulamanın kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Tüm gönüllülerin de şikayetlerini yapmasını diliyoruz. Şimdi susarsanız yarın yaşayacağınız pişmanlığın telafisi olmayacaktır.


Bu uygulamada önce sokak köpeklerinin yerlerini belirliyor ardından köpekleri zehirliyor, öldürüyor, işkence ediyorlar. Besleme yapanları da hedef alıyorlar. 


Köpek bakıyor diye öldürülen aileyi hatırlayınız. 

Çok yüksek sesle bu uygulamaya karşı çıkmalıyız.


🛑 Önemli 🛑


İmkanı olanlar mutlaka güvenlik kamerası taktırmalı, besleme yaptığınız yerlerde yabancı insanların yiyecek koyduğunu görürseniz hemen polise haber vermelisiniz.


Zehirlenme durumu ile karşılaştığınızda ilk müdahele olarak neler yapmanız gerektiğini iyice öğreniniz.


Besleme alanınıza yakın olan tüm veteriner hekimlerin telefon numarasını kaydediniz.


Aynı yerlerde besleme yapanlar WhatsApp grubu kurarak dayanışma içinde olabilirler.


Son olarak bu uygulamayı kullanan ve masum canların acı çekerek ölmesine sebep olanlara sesleniyoruz; bir iyilik yap denilse kaçarsınız ama söz konusu kötülük olunca koşturarak gidiyorsunuz. Allah sizlerin taş kalbini düzeltsin ve kalan ömrünüzü vicdan azabı ile geçirin.


#havritakapatılsın #antalyadakatliamvar #sokağındakihayvanasahipçık #işkence #dikkat #uyarı #acil #bilgi #zehirlenme #güvenliksistemleri #güvenlikkamerası #tedbir #dayanışma #pakoder #hayvansevereğitimi 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.