Hakkımızda

2017 yılında çoğunluğu öğretmen olan gönüllüler tarafından kurulmuş olan Antalya merkezli Derneğimiz kısa adı Pako'dur;
Bireysel hayvan bakanları desteklemek ve hayvanların yasal haklarını savunmak için her yaş grubuna eğitim vermek, yenilikçi bir ruhu yansıtmaktayız. 

Kurulma amacımız; eğitim vermek, hayvan sevgisi aşılamak ve bireysel hayvan severleri bilinçlendirmektir. Hayvan haklarını korumak için en öncelikli olay hayvanların ve hayvan bakanların yasal haklarını bilmesidir.

Canlılarla bir arada yaşama kültürü oluşturmak adına eğitim çalışmaları ile bilinçlendirme yaparak hayvanların refah içinde yaşamalarını hedefledik. Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesinde de belirtildiği gibi bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve bizimle aynı var olma hakkına sahiptirler. Birlikte aynı havayı soluduğumuz, aynı sokakta, aynı çevrede, aynı ortamları paylaştığımız ve bize muhtaç olan sevimli dostlarımızın korunması da yine biz insanlara düşmektedir. Sessizlerin sesi olduk ve yapacağımız her çalışmada seslerini duyurmayı yaşam felsefemiz olarak benimsedik.

Hayvan seven, koruyan herkes Pakoder'in doğal üyesidir. Amacımız aynı ve herkes gönüllü olarak çalıştığından dolayı muhteşem işler başarmak için kollarımızı sıvadık. Bağış almadan çalışan bir dernek olarak bireysellerin eğitimini üstlendik. 

Peki, neden bağış almıyoruz; Hayvanları kullanarak geçinen, her yaralı hayvanı dilendirerek para toplayanların farkına varılmasını istedik. Sokak hayvanlarına bakmak, doyurmak, tedavi etmek belediyelerin görevidir ancak kurumlar görevini yerine getirmez ise hayvan sırtından geçinenler  para toplayarak suistimallerde bulunuyor. Bizler para gönderen kesimi bilgilendirerek, farkındalık oluşturarak dolandırılmalarını engellemek için çalışmalar yapıyoruz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.