Hakkımızda

2017 yılında çoğunluğunun öğretmen olan gönüllüler tarafından kurulmuş olan Antalya merkezli Pati Koruma Derneğimiz kısa adı Pakoder;
Bireysel hayvan bakanları desteklemek ve hayvanların yasal haklarını savunmak için, eğitimin çok değerli olduğunun bilincinde, yenilikçi bir ruhu yansıtmaktayız.

Canlılarla bir arada yaşama kültürü oluşturmak adına eğitim çalışmaları ile bilinçlendirme yaparak hayvanların refah içinde yaşamalarını hedefledik. Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesinde de belirtildiği gibi bütün hayvanlar yaşam önünde eşit doğarlar ve bizimle aynı var olma hakkına sahiptirler. Birlikte aynı havayı soluduğumuz, aynı sokakta, aynı çevrede, aynı ortamları paylaştığımız ve bize muhtaç olan sevimli dostlarımızın korunması da yine biz insanlara düşmektedir. Sessizlerin sesi olduk ve yapacağımız her çalışmada seslerini duyurmayı yaşam felsefemiz olarak benimsedik.

Hayvan seven, koruyan herkes Pakoder'in doğal üyesidir. Amacımız aynı ve herkes gönüllü olarak çalıştığından dolayı muhteşem işler başarmak için kollarımızı sıvadık. Bağış almadan çalışan bir dernek olarak bireysellerin eğitimini üstlendik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Küfür ve hakaret içermeyen, düzgün Türkçe kullanarak yorum yazmanızı umuyoruz.